wtorek, 2 czerwca 2020 21:38

Jak wybrać właściwe meble do ogrodu?

Autor Głos 24
Jak wybrać właściwe meble do ogrodu?

Posiadacze domów i działek większość letnich dni spędzają we własnych ogrodach. Wyposażają je zatem w potrzebne meble ogrodowe. Jak wybrać stoły, krzesła i dodatki , na co zwrócić uwagę przy zakupie?

W ofercie możemy znaleźć małe i duże zestawy mebli ogrodowych z wielu materiałów i o różnym zastosowaniu. Zajdziemy kolekcje stołowe- zawierające stół i krzesła lub komplety wypoczynkowe- składające się z komfortowych foteli, kanap i niskiego stolika. Każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie producenci oferują ciekawe rozwiązania kolorystyczne i funkcjonalne.

Ogród coraz częściej jest dla nas integralną częścią domu, dlatego też meble ogrodowe tarasowe przypominają te użytkowane w mieszkaniach i są często tak samo wygodne. Ważne jednak jest to, aby były wykonane z bardzo trwałych materiałów.

Ciekawie prezentuje się połączenie różnych surowców. Ciepłe drewno stanowi przeciwwagę dla zimnej, wytrzymałej aluminiowej konstrukcji. Metal nadaje lekkości całemu zestawowi.

Wybór odpowiednich mebli ogrodowych decyduje o komforcie naszego wypoczynku. Powinny być przede wszystkim wygodne i praktyczne, czyli łatwe w przechowywaniu i do utrzymania w czystości. Powinny też wyglądać schludnie i pasować do stylistyki ogrodu. Niepraktyczne lub nieumiejętnie dobrane raczej nie będą zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Reklama

Trwałe meble ogrodowe

Wytrzymałość i nowoczesny wygląd to cechy mebli z tworzyw sztucznych. Ostatnio bardzo popularne są wykonane z technorattanu i aluminium. Idealnie nadają się do ogrodów urządzonych oszczędnie i minimalistycznie.

Meble z technorattanu

Wykonywane są z plecionki na aluminiowym stelażu. Przypominają te zrobione z rattanu lub wikliny, lecz mają nowocześniejszy wygląd i różnorodne kolory. Są bardzo komfortowe, sprężyste i lekkie. Ich naturalny wygląd idealnie koresponduje z roślinnością w ogrodzie. Znakomicie zachowują się względem zmiennych warunków atmosferycznych- są odporne na niską temperaturę, słońce i deszcz. Nie musimy się również martwić przypadkowym zabrudzeniami. Czyszczenie jest bardzo proste i wystarczy do tego zwykły wąż ogrodowy.

Meble z Aluminiowe

Zestawy ogrodowe wykonane z aluminium są trwałe i poręczne. Nie wymagają chowania na okres zimy, nie korodują. Są lekkie i łatwe w utrzymaniu czystości. Meble aluminiowe nie wchłaniają wilgoci, dzięki czemu nawet zaraz po obfitym deszczu szybko będziesz mógł z nich skorzystać.

Nieco klasyki

Niesłabnącym powodzeniem cieszą się tradycyjne zestawy mebli drewnianych, często składane, co stanowi dodatkowy atut.

W obrębie tarasu, czy altany nie zawsze dysponujemy wystarczającą miejscem, by ustawić duży komplet mebli. W takiej sytuacji najlepiej wybierać fotele składane-takie krzesła w razie potrzeby można złożyć i schować.

Naturalnie wyglądające meble drewniane zadowolą każdego. Idealnie prezentują się w zarówno w bardziej rustykalnych, jak i w nowoczesnych ogrodach, czy tarasach. Pamiętajmy o ich impregnacji i ochronie przed wilgocią, jeśli są z drewna surowego. Na szczęście można już znaleźć zestawy z zaimpregnowanego drewna i nie musimy dodatkowo martwić się ich coroczną pielęgnacją.

Czytaj także :

  1. Jak wybrać właściwe meble do ogrodu ?
  2. Czas na koszenie - jak zrobić to „z głową”?

Ogród - najnowsze informacje