środa, 3 lipca 2019 11:05

Jak zachęcić dzieci do lektury? W Limanowej mają na to sposób

Autor Marzena Gitler
Jak zachęcić dzieci do lektury? W Limanowej mają na to sposób

28 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej zainaugurowano I edycję projektu „Pozytywnie zaczytani” pod honorowym patronatem Starosty Limanowskiego – Mieczysława Urygi.

Organizatorzy akcji, za jej główny cel obrali kształtowanie nawyku czytania wśród mieszkańców Powiatu Limanowskiego, jak również integrowanie czytelników i bibliotek z powiatu. Tegoroczna edycja kampanii koncentrowała się szczególnie na najmłodszych czytelnikach w wieku do 10 lat. To właśnie w tej grupie wiekowej niezwykle ważne jest zaszczepienie nawyku czytania i radości z przeżywania przygód ulubionych książkowych bohaterów. Dobra książka dla dzieci nie tylko wspomaga ich rozwój intelektualny i emocjonalny , ale daje wiele przyjemności i rozrywki, zachęcając do sięgnięcia po kolejną lekturę. W ten sposób w rodzi się pasja czytania, która może trwać przez cale życie.

W piątek 28.06 br. wszyscy, szczególnie najmłodsi „pozytywnie zaczytani”, mogli spotkać się z pisarką i poetką dla dzieci – Natalią Usenko, córką Danuty Wawiłow, której 20. rocznica śmierci przypada dokładnie w tym roku. Młodzi miłośnicy czytania licznie wzięli udział w warsztatach, a prowadzącej je pisarce z łatwością udało się zdobyć pełną uwagę oraz przychylność dzieci. Przy tak wspanialej atmosferze i w takim towarzystwie nie mogło być mowy o nudzie. Najmłodsi chętnie zadawali Pani Natalii Usenko pytania i aktywnie włączali się w dyskusję o książkach i nie tylko. Był również czas na indywidualne rozmowy z zaproszonym gościem i autografy z imienną dedykacją, rysowanie ulubionych postaci bajkowych przez Pana Pawła, męża Pani Natalii Usenko, a także pamiątkowe zdjęcia.

Uhonorowano i nagrodzono również najaktywniejszych czytelników, wytypowanych przez biblioteki z całego powiatu. Artur Krzak – dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej, reprezentujący Starostę Limanowskiego, pogratulował wszystkim „zaczytanym” finalistom i zachęcił ich do dalszego rozwijania pasji.

inf. Powiat Limanowski, foto: MBP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje