środa, 29 grudnia 2021 14:39

Jak zapakować delikatne przedmioty do wysyłki?

Autor kal
Jak zapakować delikatne przedmioty do wysyłki?

Obecne czasy można śmiało określić przymiotami, takimi jak szybkość, dostępność oraz wygoda. W XXI wieku rozwinęła się moda na dostarczanie wszystkiego, co możliwe, bezpośrednio do klienta. Niewątpliwie rozpoczęło się od pizzy na dowóz, natomiast dziś przeciętny człowiek może zamówić nie tylko każde danie z menu, ale również każdy przedmiot, sprzęt, urządzenie, a także i ubrania.

Zakupy ubrań w sieci - to się opłaca

Zamówienia odzieży w sklepach on-line są bardzo atrakcyjne, ponieważ są zawsze na czas, przesyłka nadawana jest z magazynów głównych, co gwarantuje dużą dostępność towarów- w przeciwieństwie do lokalnych sklepów, nie musimy tracić czasu na chodzenie po centrach handlowych lub galeriach, towar możemy kupić o każdej porze dnia i nocy, a to tego w korzystnych cenach.

Zamawiając paczkę z platformy internetowej nabywa się też prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny w przeciągu 14 dni od jego zakupu, a także do jego zwrotu podczas gdy towar uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. co się zdarza dosyć często. Warto pamiętać, że zamawiając kruche oraz delikatne przedmioty należy rozpakować je przy kurierze, gdyż tylko to daje możliwość bezproblemowej reklamacji.

Pakowanie delikatnych przedmiotów - dlaczego jest tak ważne?

Nadana paczka nie zawsze dotrze w nienausznym stanie do odbiorcy. Najbardziej narażone są przedmioty delikatne, takie jak szkło, porcelana, kruchy plastik, elektronika- potrafi je uszkodzić nawet delikatny wstrząs. Zniszczony przedmiot często jest później kością niezgody pomiędzy odbierającym, firmą przewozową i nadawcą. Firmy kurierskie posiadają najczęściej wykupione specjalne ubezpieczenie od takich zdarzeń, jednak dość często nie są one uwzględniane, iż wina nie leży po stronie przewoźnika.

„Najczęstszym powodem uszkodzeń delikatnych przedmiotów w trakcie transportu jest niewłaściwe zabezpieczenie i zapakowanie towaru przez nadawcę”. – mówi nam Pan Damian właściciel sklepu internetowego StrefaPakowania24Przedmioty kruche, szklane, a także delikatne powinny być transportowane w sposób niezwykle ostrożny. Na rynku pojawia się coraz więcej firm kurierskich, zaś duża konkurencja powoduje coraz większą dbałość o jakość oraz o to, by paczka dotarła zawsze cała i bez uszkodzeń. Jednak gdy przedmioty nie są niewłaściwie zapakowane, to niekiedy nawet i to nie wystarcza by ustrzec delikatne produkty przez uszkodzeniem.

Jak przygotować delikatne przedmioty do wysyłki?

Nadawane przedmioty powinny być zapakowane w taki sposób, aby opakowanie działało jak amortyzator i tłumiło wszelkiego rodzaju drgania oraz uderzenia. Szło, porcelana, perfumy, produkty z delikatnego plastiku powinny być osadzone w pudełku o nieco większych rozmiarach, niż sam produkt i dokładnie zabezpieczone. Materiały, które należy wykorzystać podczas pakowania delikatnych przedmiotów to przede wszystkim karton 5-warstwowy o wzmocnionych bokach, który ochroni towar przed zgnieceniem. Ponadto każdy delikatny przedmiot należy bardzo dokładnie owinąć folią bąbelkową, dodatkowo można również zabezpieczyć go papierem pakowym, tekturą falistą lub folią strech. Istotne jest także wypełnienie wolnych przestrzeni w kartonie, do czego służą rozmaite wypełniacze- poduszki powietrzne AirPouch, skropak lub wypełniacz ozdobny. Jeśli w jednej paczce wysyłamy kilka przedmiotów, warto pomiędzy nimi zastosować przekładki tekturowe. Cały karton należy dodatkowo owinąć czarną folią strech i obkleić taśmą pakową. Ponadto obowiązkowo należy zastosować w widocznym miejscu etykiety samoprzylepne z symbolem lub napisem „Uwaga Szkło”.

Dzięki solidnemu zapakowaniu i zabezpieczeniu delikatnych przedmiotów do wysyłki istnieją zdecydowanie większe szanse,  by nasz towar dotarł do klienta w całości, bez żadnych uszkodzeń. Dzięki temu nie tylko nie narazimy się na straty, ale także zyskamy przychylność i zadowolenie klienta.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje