poniedziałek, 28 lutego 2022 12:38

Jak zapewnić trwałą i skuteczną hydroizolację fundamentów?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zapewnić trwałą i skuteczną hydroizolację fundamentów?

Prawidłowe zabezpieczenie fundamentów będących podstawą budynku jest kluczowe z wielu względów. W przypadku gdy wadliwa hydroizolacja powoduje, że woda przedostaje się do budynku narażeni jesteśmy na wiele negatywnych konsekwencji. Materiały budowlane i konstrukcje ulegają osłabieniu, w dalszej perspektywie ucierpi nasze mienie jak również zdrowie. Wilgoć w domu to bowiem idealne środowisko do rozwoju szkodliwych drobnoustrojów takich jak grzyb i pleśń. Jak zatem zapewnić trwałą i skuteczną hydroizolację fundamentów?

Produkty Xypex a skuteczna hydroizolacja fundamentów

Xypex to technologia i produkty będące światowym standardem wodoszczelności betonu, ale to również ochrona przed agresją chemiczną. Produkty Xypex znajdują zastosowanie w ochronie konstrukcji fundamentów zarówno dużych budynków mieszkalnych i zespołów budynków jak i domów jednorodzinnych i szeregowych. W tym ostatnim przypadku nie bez znaczenia, poza wyjątkowymi właściwościami materiałów, jest również korzystna cena. Dzięki temu rozwiązania Xypex są w zasięgu nie tylko deweloperów, ale również klientów indywidualnych.

W budownictwie ogólnym uszczelnianie i ochrona fundamentów przy pomocy materiałów Xypex praktykowane jest już od kilkudziesięciu lat. Dzięki nim możliwa jest do uzyskania trwała i niestarzejąca się hydroizolacja płyt fundamentowych, ścian, ław fundamentowych, szachów windowych, posadzek i tym podobnych elementów. Produkty Xypex sprawdzają się w różnego typu obiektach, zarówno podpiwniczonych jak i niepodpiwniczonych – domach jednorodzinnych, szeregowcach, budynkach wielorodzinnych i apartamentowcach. Dlaczego Xypex? Wykonana przy jego pomocy izolacja staje się częścią betonu, nie może więc zostać uszkodzona. Izolacja Xypex może być w prosty sposób sprawdzona i naprawiona w przypadku wykrycia problemów takich jak rysy. Xypex pozwala na skrócenie czasu budowy i jest bardziej atrakcyjny cenowo niż większość procedur izolacji. Hydroizolacja fundamentów nie jest zależna od przyczepności do powierzchni, a także nie starzeje się jak hydroizolacje powłokowe fundamentów. Izolacja przeciwwodna wykonana w technologii Xypex wytrzyma także ekstremalne ciśnienia hydrostatyczne.

Gdzie można kupić Xypex?

Wyłącznym dystrybutorem materiałów i technologii Xypex na terenie Polski jest KRYSTAL-BET Sp.z o.o.. Firma oferuje sprzedaż produktów łącznie z pełnym i profesjonalnym doradztwem technicznym i projektowym. Prowadzi również szkolenia teoretyczne i praktyczne na budowach i węzłach betoniarskich. Zespół KRYSTAL-BET to wykwalifikowana kadra inżyniersko-techniczna posiadająca uprawnienia zawodowe, ale również wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie hydroizolacji i zabezpieczeń betonów.

Technologia - najnowsze informacje