piątek, 12 sierpnia 2022 10:02

Jak zorganizować zajęcia z angielskiego dla pracowników?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zorganizować zajęcia z angielskiego dla pracowników?

Pracownicy znający język angielski to dla firmy bardzo duży atut. Dzięki nim może ona zawierać nowe kontrakty z zagranicznymi kontrahentami i zapewnić obcojęzycznym klientom należytą jakość obsługi. Jak zorganizować zajęcia z angielskiego dla pracowników, by pomóc im w poprawie znajomości tego języka obcego?

Nauka angielskiego w firmie – kiedy warto?

Chociaż wiele osób zatrudnianych w polskich firmach zna obecnie język angielski, w przypadku niektórych jego znajomość nie znajduje się na zbyt wysokim poziomie, co może utrudniać prowadzenie konwersacji, przygotowywanie niezbędnych dokumentów czy odczytywanie informacji.

Wobec tego pracodawca może zdecydować się w takiej sytuacji na zainwestowanie w zajęcia z języka obcego dla swoich pracowników. Taka decyzja niesie ze sobą wiele korzyści, między innymi:

zapewnia pracownikom lepsze przygotowanie do pracy

zwiększa poziom zadowolenia pracowników

powoduje poprawę wizerunku firmy w oczach kontrahentów i klientów

umożliwia firmie dotarcie na nowe rynki

pozwala na uzyskanie przyszłościowych zysków dla firmy

Angielski dla firm – jaką metodę nauczania wybrać?

Dzisiaj angielski dla firm - https://prolang.pl/kursy-jezykowe-dla-firm/kurs-angielskiego-dla-firm/ jest bardzo popularną formą zajęć, na którą decyduje się wielu pracodawców. W jaki sposób zorganizować zajęcia z języka angielskiego dla pracowników? Do dyspozycji jest obecnie szeroka gama różnych form ich prowadzenia – zarówno stacjonarnie, jak i online.

Przede wszystkim trzeba będzie podjąć decyzję, gdzie mają być prowadzone zajęcia z języka angielskiego dla firm. Mogą one odbywać się w siedzibie szkoły nauki języków obcych, ale też bezpośrednio w firmie w formie stacjonarnej. Również istnieje możliwość nauki przez internet, która odbywać się może zarówno w firmie, jak i w domu pracownika lub w innym dogodnym dla niego miejscu.

Rodzaje kursów językowych dla firm

Druga istotną kwestią jest wybór rodzaju kursu językowego, który może być dopasowany do konkretnej branży czy celów, jakie zostały obrane.

Gdy zadaniem jest kompleksowe przygotowanie pracowników do pracy przez posługiwanie się językiem obcym jak angielski, rozwiązaniem mogą być kursy jak angielski dla firm czy kursy biznesowego angielskiego. Są one prowadzone na różnych poziomach zaawansowania. Zawierają one elementy biznesowego słownictwa, dzięki czemu ułatwiają komunikację.

Dostępne są także kursy konwersacyjne, których zadaniem jest przygotowanie pracowników do rozmowy, kursy przygotowujące do podejścia do egzaminów czy też kursy prowadzone z native speakerami.

Warto więc sprawdzić różne formy, w jakich prowadzony jest angielski dla firm, by wybrać najlepszy rodzaj kursu.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka