środa, 8 grudnia 2021 12:46

Jak zrobić nadruk na koszulkę piłkarską

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zrobić nadruk na koszulkę piłkarską

Piłka nożna to sport niezwykle popularny w naszym kraju, który wiąże się z silnymi sportowymi emocjami, ale także jest świetnym biznesem. Właśnie dlatego ciągle powstaje wiele kolejnych gadżetów dostępnych dla fanów tego sportu. Duże zyski przynosi zwłaszcza produkcja koszulek piłkarskich z nadrukami. Nadruk na koszulce może uwzględniać logo klubu, numer zawodnika czy też sponsorów.

Zarówno początkujące drużyny piłkarskie, jak i kibice, decydują się na zakup koszulek piłkarskich. Fani danego zawodnika mogą wybierać wśród koszulek z jego numer, nazwiskiem, a nawet ksywką. Nadruk można wykonać samodzielnie w domu albo zdecydować się na zakup koszulki, której nadrukiem zajmie się profesjonalna firma.

Jak zrobić nadruk na koszulkę piłkarską?

Jeśli chodzi o względy techniczne, nie da się wydrukować zdjęcia czy żadnego obrazu na koszulce w domu. Jednakże możemy skorzystać z innej opcji, a więc umieścić napis na tkaninie przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonego papieru transferowego. Od czego zacząć swój nadruk na koszulce piłkarskiej? Cały proces można podzielić na pewne fazy.

Tworzenie napisu

Najpierw musimy stworzyć napis, jaki nas interesuje. Co ważne, obraz musi być wysokiej jakości i odpowiedniej rozdzielczości, jest to niezwykle ważne. Zrobimy to przy użyciu specjalnych programów komputerowych. Wiele zależy od tego, jakiej wielkości chcemy zrobić napis i gdzie ma on zostać zlokalizowany. Warto pamiętać, iż litery muszą być odbiciem lustrzanym, gdyż po nadrukowaniu będą w odpowiedniej kolejności. Jeśli już przygotujemy dobrze napis, wówczas możemy przystąpić do wydrukowania zdjęcia na papierze transferowym. Co w sytuacji, kiedy napis będzie zbyt duży? Nie przejmujmy się tym, gdyż poszczególne elementy możemy nakładać osobno na paru arkuszach.

Przeniesienie obrazu

Najpierw musimy wyprasować koszulkę, gdyż musi mieć ona idealnie gładką powierzchnię. Następnie przygotujmy kawałek grubego kartonu, którego należy umieścić pod miejscem, gdzie ma znaleźć się nadruk. Dzięki niemu farba nie przedostanie się na drugą stronę T-shirtu. Rozkładamy ubranie na gładkiej powierzchni. Papier transferowy aplikujemy na tkaninę zadrukowaną stroną do dołu, po czym materiał dokładnie prasujemy przez około 1,5 minuty. Minusem tej metody jest to, że problematyczne okazuje się uzyskanie bardziej złożonych napisów. Z łatwością wykonamy koszulkę piłkarską z samym numerem zawodnika. Jednak i z tym problemem można sobie poradzić. Bardziej złożone nadruki można tworzyć z kilku elementów. O ile nie mają łączeń i znajdują się w małej odległości, nie powinno to stanowić problemu. Możemy także skorzystać z szablonów, które są łatwe do wykonania. Za ich pomocą zrobimy właściwie każdy pożądany przez nas kształt. Istnieje także możliwość zamówienia gotowej termoaplikacji, dzięki której szybko i z łatwością wykonany nadruk na koszulce piłkarskiej. Samodzielnie wykonanie nadruku na koszulce piłkarskiej z pewnością przyniesie nam mnóstwo satysfakcji. Jeśli jednak nie mamy czasu, aby się tym zająć, możemy skorzystać z usługi profesjonalnej firmy. Posiada ona niezbędny sprzęt i dysponuje różnymi metodami wykonywania takich nadruków. Decydując się na taką usługę można mieć więc pewność, że obraz na ubraniu utrzyma się przez długi czas i nie straci na wyglądzie, nawet po wielu praniach.

nadruk na koszulke pilkarska

Metody wykorzystywane przez profesjonalne firmy

To jaka metoda druku zostanie zastosowana przez firmę, zależy w dużej mierze od materiału wykonania koszulki. Najczęściej nadruk wykonywany jest na tworzywach sztucznych, a zwłaszcza na poliestrze. Jeśli chodzi o białe koszulki, doskonałą metodą nadruku jest sublimacja. Obraz nałożony tą metodą charakteryzuje się trwałością i nawet po wielu praniach nie traci swojej estetyki. Technologia ta opiera się na opracowaniu projektu na specjalnym papierze, po czym przykłada się go do koszulki. W następnym etapie poddaje się go działaniu wysokiego ciśnienia i temperaturze w dedykowanej sublimacji prasie. Taki wydruk odznacza się doskonałą jakością i wyglądem szczegółów. Wadą jest jednak to, iż kolorową sublimację można wykonać tylko i wyłącznie na białej tkaninie.

Bardziej wszechstronną metodą nadruku na koszulkach piłkarskich jest sitodruk. To stara metoda znakowania odzieży, która jest rewelacyjną opcją dla sportowców. Specjalista nanosi projekt na siatkę, po czym uzupełnia ją farbą, natomiast powstałą w ten sposób matrycę wprasowuje w materiał. Efektem tego jest wyrazisty i gładki nadruk na koszulce piłkarskiej. Sitodruk jest także wytrzymałą metodą, a nadruk będzie mógł służyć swojemu użytkownikowi przez długi czas.

Specjaliści korzystają także z metody określanej jako termotransfer. Stosuje ona specjalne kleje i folie i nieco przypomina sitodruk. To technika polecana zwłaszcza do druków jednokolorowych. Jej zaletą jest możliwość otrzymania ciekawych efektów wizualnych (połysk, matowość). Do wad zalicza się to, iż zadrukowane miejsce nie przepuszcza powietrza. Koszulki piłkarskie z nadrukiem są efektywnym elementem stroju kibica, jak i podstawą nawet początkujących drużyn sportowych.

Technologia - najnowsze informacje