wtorek, 20 września 2022 10:08

Jaką piłkę do siatkówki plażowej, a jaką piłkę do „siatki” halowej wybrać - piłki do siatkówki mikasa?

Autor Artykuł sponsorowany
Jaką piłkę do siatkówki plażowej, a jaką piłkę do „siatki” halowej wybrać - piłki do siatkówki mikasa?

Nie od dziś wiadomo, że na rynku istnieją różne rodzaje piłek. Dotyczy to praktycznie każdej dyscypliny sportowej: koszykówki, piłki nożnej czy siatkówki. Pytanie podstawowe dotyczy tej ostatniej gry – jaką piłkę do rozgrywki halowej, a jaką do plażowej wybrać, żeby spełniała oczekiwania zawodników?

Co warto wiedzieć - piłki do siatkówki mikasa?

Na rynku można znaleźć bardzo dużo różnych rodzajów piłek, od tych dla osób początkujących, po te przeznaczone dla profesjonalnych graczy. Nie tylko model może wpływać na jakość gry, ale również producent oraz materiał, z jakiego jest piłka wykonana. Zawodowcy często decydują się na piłki do siatkówki mikasa. Firma specjalizuje się w sprzedaży produktów sportowych w najwyższej jakości. Jej główna siedziba znajduje się w Japonii. Ich kluczowe produkty stanowią przede wszystkim piłki i akcesoria do siatkówki halowej i plażowej oraz piłki do piłki wodnej. Nie każdy też zdaje sobie sprawę, że firma ta była oficjalnym dostawcą piłek na najważniejsze zawody sportowe w tych dyscyplinach, czyli Igrzyska Olimpijskie oraz Mistrzostwa Świata.

Jakie piłki do siatkówki mikasa wybrać na halę?

Obecnie dostępnych jest wiele rozmiarów piłek, jednak najczęściej wybieraną do gry w zawodach halowych jest ta w rozmiarze 5. Właśnie takimi zazwyczaj rozgrywa się zawodowe mecze oraz amatorskie rozgrywki. Jej waga powinna oscylować w granicach 270 gram, z kolei obwód powinien wynosić 66 centymetrów. Kolejnym istotnym parametrem jest kryterium odbicia, które wynosi od 60 do 66 centymetrów.

Siatkówka plażowa – jakie piłki do siatkówki mikasa są najlepsze?

Podobnie jak w przypadku piłki halowej, tak i tutaj do wyboru mamy różne rodzaje piłek. Jednak nie każdy początkujący gracz zdaje sobie sprawę, że piłka do siatkówki plażowej jest nieco większa. Zazwyczaj jej obwód wynosi od 67 do 68 centymetrów. Natomiast wysokość odbicia powinna wahać się w granicach od 53 do 61 centymetrów.

Ile kosztują piłki do siatkówki mikasa dla amatorów i zawodowców?

To już zależy od rodzaju rozgrywki. Do amatorskiej gry można znaleźć piłkę już za 20 złotych, które spełnią oczekiwania dzieci i młodzieży. Jednak dla profesjonalistów bardziej odpowiednim modelem będzie taki za kilkaset złotych. Droższe modele mogą kosztować nawet 250 złotych.

Warto poświęcić trochę czasu na wybór piłki, aby nie kupować pierwszej lepszej, która wpadnie nam w oko. Dlatego na początek warto ustalić oczekiwania, jakimi będziemy się kierować przy wyborze, żeby gra w siatkówkę w pełni nas satysfakcjonowała.

Sport

Sport - najnowsze informacje