wtorek, 1 czerwca 2021 14:41

Jaki kominek zapachowy wybrać – do wosku czy olejków?

Autor Artykuł sponsorowany
Jaki kominek zapachowy wybrać – do wosku czy olejków?

Mimo że kominki zapachowe do aromaterapii są coraz powszechniejsze, wciąż niewiele osób wie, że na rynku można znaleźć różne ich rodzaje. Spotyka się kominki do wosków i do olejków eterycznych. I chociaż działanie jednych i drugich właściwie opiera się na tych samych zasadach, różnią się od siebie budową. Na czym polega ta różnica i jaki kominek zapachowy wybrać najlepiej? Sprawdźcie.

Czym różnią się kominki do wosku od kominków do olejków eterycznych?

Kominek zapachowy służy do aromaterapii, dzięki podgrzewaniu wosku lub olejków eterycznych, które uwalniają aromatyczne wonie. Kominki występują w wielu kształtach i są różnej wielkości, aczkolwiek ich wspólną cechą jest obecność podgrzewacza, który po rozgrzaniu podgrzewa wosk lub olejki.

Kominek do wosku zwykle jest nieco większy niż ten przeznaczony do aromaterapii olejkami eterycznymi. Ma też większą, a przynajmniej głębszą miseczkę. Jest to konieczne, ponieważ kawałki wosku po roztopieniu zwiększają swoją objętość.

Kominek zapachowy do olejków eterycznych natomiast najczęściej posiada płytką miseczkę. Na nią wlewa się odrobinę wody i wkrapla kilka kropli olejku. To właśnie wielkość miseczki jest tym elementem odróżniającym kominek do wosku od tego do olejków. Często też ten pierwszy jest wyższy, ale nie jest to regułą.

Który kominek zapachowy wybrać?

Przed wyborem kominka zapachowego zawsze warto zastanowić się, do czego będzie się do używać. Jeśli ktoś jest zafascynowany olejkami eterycznymi, może wybrać ten z płytką miseczką. W sprzedaży jest ich zdecydowanie więcej niż tych przeznaczonych do wosku. Można przebierać więc tak długo, aż trafi się na oryginalny kształt, czy kolor, który szczególnie przypadnie do gustu. Niektóre z nich zawierają nawet motywy świąteczne i mogą stanowić ozdobę domu w okresie świątecznym. Inne mogą przybierać kształty ulubionych zwierzaków, czy też imitować szczególne rodzaje lampionów. Największy wybór jest wśród kominków ceramicznych, ale spotyka się też wykonane z połączenia różnych materiałów, np. drewniane z porcelanową miseczką.

Kominek do wosku natomiast jest bardziej uniwersalny. Jeśli więc ktoś nie jest do końca przekonany, czy będzie używał kominka wyłącznie do olejków, niech lepiej wybierze ten z większą miseczką, ponieważ może on posłużyć zarówno do wosku, jak i do olejków eterycznych. Kominek do wosku pozwala też na eksperymentowanie z łączeniem różnych zapachów, poprzez umieszczanie w nim kawałków wosku o odmiennych aromatach. Na uwagę zasługują oszczędne w formie eleganckie kominki Yankee Candle wykonane z metalu i ceramiki, a także piękne ażurowe kominki ceramiczne w kształcie zwierząt. Zarówno jedne, jak i drugie dostępne są w różnych kolorach.

Wybór kominka zapachowego powinien być dostosowany do własnych upodobań i potrzeb oraz do wnętrza, w którym będzie stał. To właśnie takie gadżety często nadają pomieszczeniu odpowiedni klimat. Powinny być więc dobierane w sposób przemyślany. Jeśli jednak trudno zdecydować się na konkretny rodzaj kominka, lepiej wybrać ten, który jest bardziej uniwersalny, czyli kominek do wosku.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje