piątek, 2 lipca 2021 10:54

Jaki robot sprzątający wybrać?

Autor Głos 24
Jaki robot sprzątający wybrać?

Sprzątanie należy do tych czynności, za którymi większość ludzi zdecydowanie nie przepada. Wymaga ono dokładności, cierpliwości i w przypadku dużych mieszkań potrafi zająć naprawdę dużo czasu. Warto więc zastanowić się, czy można ów monotonny proces nieco przyspieszyć. W Internecie z pewnością znajdziemy sporo rozwiązań, które nam to ułatwią. Jednym z genialnych wynalazków, na które warto zwrócić uwagę jest robot sprzątający. Jego zakup może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Jaka jest zasada działania robotów sprzątających?

Roboty sprzątające są urządzeniami, które mogą posprzątać całe mieszkanie, bez naszej pomocy. Wystarczy taki odkurzacz automatyczny włączyć w odpowiednim, dogodnym dla nas momencie, a podłoga w domu zostanie dokładnie odkurzona. Robot sprzątający musi mieć naładowaną baterię, która wystarczy na cały cykl sprzątania. Urządzenia te są skonstruowane tak, że potrafią samodzielnie omijać różne przeszkody. Niektóre nowoczesne roboty sprzątające mają wbudowane kamery, dzięki którym łatwiej jest im omijać przeszkody. Należy także pamiętać o tym, by używać ich na płaskich powierzchniach, tak aby nasz robot nie spadł przypadkiem ze schodów, bo to może doprowadzić do jego awarii. Jeśli dopilnujemy tego szczegółu, to z pewnością robot poradzi sobie z każdym kurzem i brudem, który pojawi się w naszym mieszkaniu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze robota sprzątającego?

Szukając odpowiedniego robota sprzątającego, który ułatwi nam utrzymanie naszego domu w czystości, musimy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Istotną sprawą dla większości z nas będzie jego cena, a co za tym idzie - potencjalne funkcje, które mogą się nam przydać podczas jego pracy w domu. Ważne więc będą takie aspekty, jak: pojemność pojemnika na śmieci, czas ładowania akumulatora, czas pracy robota, moc silnika, czujniki ruchu, czy też możność sterowania nim za pomocą aplikacji w smartfonie. Dużą zaletą jest także możliwość zaprogramowania włączenia odkurzacza automatycznego pod naszą nieobecność. Dzięki temu mieszkanie może zostać posprzątane wtedy, kiedy my będziemy w pracy. W przypadku, gdyby akumulator się rozładował podczas sprzątania, robot sprzątający wróci do swojej stacji dokującej i naładuje się do odpowiedniego poziomu, by móc wrócić do pracy. Im większy metraż do posprzątania, tym większy powinien być zbiornik na zabrudzenia. Dobrze by było, gdyby nasz robot miał czas pracy od sześćdziesięciu do stu dwudziestu minut, a pojemnik na śmieci miał objętość przynajmniej trzech czwartych litra.

Przedziały cenowe robotów sprzątających

Roboty sprzątające są produktami o dość zróżnicowanych cenach. Możemy więc nabyć urządzenia, które kosztują kilkaset złotych, ale możemy także zainwestować w roboty sprzątające kosztujące, np. ponad trzy tysiące złotych. W dobrze zaopatrzonym sklepie internetowym NEO24.pl znajdziemy obecnie ponad pięćdziesiąt modeli takich odkurzaczy automatycznych. Dzięki temu możemy liczyć, że znajdzie się tam, np. robot mopujący, na którego zakup będziemy mogli sobie pozwolić. Dużą zaletą zakupów w tym sklepie internetowym jest możliwość rozłożenia kosztów nabycia robota sprzątającego na raty. Robot mopujący będzie więc mógł spokojnie u nas sprzątać, a my będziemy ponosili praktycznie nieodczuwalne koszta jego zakupu, płacąc niewielkie comiesięczne raty. Dobrze przemyślany oraz dopasowany do naszych potrzeb zakup robota sprzątającego, na pewno ułatwi nam codzienne życie oraz pomoże nam w utrzymaniu porządku w naszym mieszkaniu na co dzień, jak i od święta.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje