piątek, 22 stycznia 2021 10:41

Jakie biurko wybrać dla dziecka? Istotne szczegóły wyboru

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie biurko wybrać dla dziecka? Istotne szczegóły wyboru

Pokój starszaka powinien zostać wyposażony w biurko. To moment, gdy dziecko kreśli szlaczki i stawia pierwsze literki, dlatego powinno mieć wygodne miejsce, które będzie sprzyjać nauce. Już na etapie przedszkolnym dziecko spędza coraz więcej czasu nad zajęciami, które wymagają większego skupienia uwagi. Dobrze dopasowane, estetycznie prezentujące się biurko będzie trafnym wyborem. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Biurko dla dziecka – jakość materiałów i wykonanie

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym są ruchliwe i nie zwracają uwagi na wiele rzeczy, a na dodatek mają nieprzewidywalne pomysły, dlatego biurko powinno być solidne i stabilne. Ważna jest jakość zastosowanych materiałów, ale też prostota konstrukcji, która sprzyja bezpieczeństwu pociech. Warto zwrócić uwagę na biurko dla dziecka zrobione z litego drewna sosnowego lub bukowego i płyt laminowanych. Wymienione materiały wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Drewno sosnowe jest polecane szczególnie w przypadku małych alergików, ponieważ ma właściwości antystatyczne. Oznacza to, że drobinki kurzu nie osadzają się na nim zbyt łatwo, a właśnie w kurzu bytują roztocza powodujące alergię. Aby wyeliminować wątpliwości, czy biurko dziecięce jest wykonane w należyty sposób, sprawdź, czy ma certyfikaty potwierdzające spełnienie norm europejskich.

Funkcjonalność i estetyka – ważne aspekty wyboru biurka

Starsze dzieci gromadzą coraz więcej przyborów, dlatego biurko musi być funkcjonalne, a to oznacza wyposażenie w szuflady, półki lub zamykaną szafkę. Szuflady i szafki powinny być na tyle pojemne, aby pomieścić przynajmniej podstawowe akcesoria takie jak notesy, zeszyty, kredki i kolorowanki. Dostępne są również biurka z samym blatem, które pozwalają na dostawienie kontenera na kółkach. Można go postawić obok biurka lub wsunąć pod blat. Różne modele biurek znajdziesz na stronie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/biurko-dla-starszaka/. Wyróżniają się praktycznymi rozwiązaniami, ale również lekkością form i przyjemną estetyką. Nowoczesne biurka dla dzieci są zaprojektowane w minimalistycznym stylu. Dobrym pomysłem jest wybór jasnego biurka, ponieważ pasuje do wielu aranżacji. Biel i odcienie beżu prezentują elegancko, ale również optymistycznie. Nie przytłaczają wnętrza i nie rozpraszają uwagi. Jasne biurko dla dziewczynkistanowi wręcz oczywisty wybór, ale jasna kolorystyka jest także idealna dla chłopców. Biurka mają charakter uniwersalny i w zestawieniu z innymi kolorami zawsze doskonale wyglądają i tworzą z nimi atrakcyjny efekt aranżacyjny.

Gdzie powinno stać biurko?

Konstrukcja, wykonanie i estetyka biurka są ważne, ale nie zapewnisz dziecku komfortu, jeżeli ustawisz je w nieodpowiednim miejscu. Aby biurka dziecięcespełniały swoją funkcję, muszą stać tam, gdzie jest największy dostęp do światła dziennego. Ustawienie pod oknem albo prostopadle do niego jest dobrym pomysłem, ale należy zwrócić uwagę, aby było w miejscu, gdzie słońce nie będzie razić dziecka. Nie ma znaczenia, czy chodzi o biurka dla dziewczynek czy chłopców – liczy się również to, którą ręką dziecko pisze. Praworęczne dzieci powinny mieć okno po lewej stronie, a leworęczne po prawej.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje