wtorek, 11 maja 2021 09:24

Jakie korzyści zapewnia profesjonalna pracownia terminalowa?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie korzyści zapewnia profesjonalna pracownia terminalowa?

Terminalowa pracownia informatyczna to fantastyczne rozwiązanie dla szkół, ale nie tylko. Gwarantuje ona ogrom korzyści - w tym finansowych.

To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla publicznych oraz prywatnych placówek edukacyjnych, czy też szkoleniowych. W przypadku wątpliwości wystarczy zgłosić się po wsparcie do wykwalifikowanego konsultanta, który udzieli szczegółowych informacji, a także odpowie na zadane pytania. Poniżej zamieszczono kilka istotnych faktów, dzięki którym podjęcie trafnej decyzji stanie się prostsze.

Mniej urządzeń = oszczędność gotówki

Pracownia terminalowa jest kilka razy tańsza we wdrożeniu, niż standardowa. Usatysfakcjonuje to obiekty, które nie dysponują zbyt dużym budżetem. Trzeba wspomnieć, że niższy koszt jest wynikiem mniejszej ilości urządzeń. Jeden terminal zastępuje kilkanaście komputerów. Warto dodać, że dzięki temu sala informatyczna staje się ergonomiczna. Niższy poziom natężenia dźwięku pozytywnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu. Nie bez znaczenia jest również mniejsza ilość generowanego ciepła. Jest to korzystne również z punktu widzenia środowiska naturalnego. Kolejną kwestią, którą należy poruszyć, jest zużycie prądu. Klasyczne PC-ty są wyjątkowo energochłonne. Utrzymanie pracowni terminalowej nie jest zbyt dużym obciążeniem finansowym.

Pracownia terminalowa
Pracownia terminalowa

Nieskomplikowana obsługa sieci informatycznej

Zaletą pracowni terminalowej jest także nieskomplikowana obsługa. Zarządzenia siecią informatyczną nie wymaga specjalnych uprawnień, ani doświadczenia. Wystarczy jedynie zapoznać się z podstawowymi zasadami jej funkcjonowania. Wszyscy użytkownicy sali komputerowej współdzielą jeden dysk, jednak możliwe jest stworzenie wielu profili. Znajdują się one w jednym miejscu, co wpływa na nieprzeciętny komfort administracji. Osoba zarządzająca może nadawać oraz odbierać uprawnienia. Użytkownicy, którzy nie posiadają prawa dostępu nie skorzystają z konkretnych materiałów. Trzeba podkreślić, że wymiana danych odbywa się sprawnie i bezproblemowo. Nie ma konieczności korzystać z zewnętrznych nośników pamięci.

Maksymalne bezpieczeństwo danych

Wielkim atutem pracowni terminalowej jest fakt, że zapewnia ona maksymalne bezpieczeństwo prywatnych danych. Wspomniane urządzenie posiada autorski system operacyjny, dzięki czemu jest mniej narażone na ataki hakerskie oraz szkodliwe oprogramowanie. Instalacja oprogramowania antywirusowego jest zbędna, więc można zaoszczędzić na licencji. Nieupoważnione osoby nie otrzymają dostępu do prywatnych przestrzeni dyskowych.

Technologia - najnowsze informacje