wtorek, 24 marca 2020 10:23

Jakie wyciągarki elektryczne sprawdzą się w off-roadzie?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie wyciągarki elektryczne sprawdzą się w off-roadzie?

Wyciągarki przydają się w wielu sytuacjach na drodze. Są one szczególnie chętnie wybierane przez miłośników bezkresnych terenów, które pozwalają na przeżycie niesamowitej przygody.

Jednak często bywa tak, że takie tereny kryją w sobie wiele nieprzyjemnych niespodzianek. Właśnie, aby się ustrzec przed nimi ustrzec, warto mieć ze sobą wyciągarkę. Tylko jaką wybrać? Jak się okazuje, obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się wyciągarki elektryczne, czy faktycznie są one dobre? Na co zwrócić uwagę wybierając taki sprzęt?

W jakiej sytuacji wyciągarka elektryczna sprawdzi się najlepiej?

Jak to zostało wyżej wspomniane, wyciągarki sprawdzają się w wielu sytuacjach. Modele elektryczne są cenione głównie za swoje niewielkie wymiary i wagę w porównaniu do innych rodzajów wyciągarek. Trzeba tutaj zaznaczyć, że osiągają one jednocześnie podobne do nich parametry, więc sprawdzają się bez problemu w większości sytuacji na drogach. Pomocne są szczególnie w sytuacji, gdy samochód wjedzie do rowu lub zsunie się z osuwiska. Oprócz tego, wyciągarki o największej mocy mogą pomóc w wydostaniu pojazdu z grzęzawiska oraz podciągnięciu samochodu na wyższe i strome wzniesienie. Tutaj trzeba pamiętać o tym, że w celu zachowania wyciągarki w dobrym stanie musi ona być regularnie czyszczona i konserwowana. W przypadku wciągarek elektrycznych ważne jest to, aby chronić ją przed nadmiernym kontaktem z wilgocią.

Jak działa wyciągarka elektryczna?

Działanie wyciągarki elektrycznej opiera się o silnik elektryczny, który pobiera prąd z akumulatora samochodowego. Dlatego wielu miłośników naprawdę trudnych tras offroadowych ma ze sobą zazwyczaj jeszcze jedną wyciągarkę, która bazuje na innej technologii, co w razie całkowitej awarii samochodu, pozwoli na jego wyciągnięcie z miejsca, w jakim utknął. Wyciągarka wyposażona jest także w przekładnie oraz bęben z hamulcem. Wyciągarka elektryczna może być też sterowana zdalnie, co użytkownikowi daje wiele możliwości. Warto tutaj też wspomnieć o linie. Wyciągarki mogą mieć liny syntetyczne lub stalowe. Mają one różne grubości, a co za tym idzie, również i wytrzymałość. Jeżeli chcesz wybrać wyciągarkę, możesz zajrzeć do artykułu: Wyciągarki elektryczne: dzięki nim wyjdziesz z niejednej opresji w terenie. Znajdziesz w nim ciekawe informacje dotyczące m.in. tego, w jakich sytuacjach warto mieć przy sobie wyciągarkę.

Jaką wyciągarkę elektryczną wybrać? Czym się kierować?

Na rynku znajdziesz wiele modeli wyciągarek elektrycznych. Jedną z firm, która je oferuje jest marka Dragonwinch. Jest to renomowany producent urządzeń tego typu. Decydując się na wyciągarki elektryczne, w pierwszej kolejności zastanów się, do czego będzie ona Ci potrzebna, jakie sytuacje mogą Ci się przydarzyć. Istotne jest też to, jaką wagę ma Twój samochód. Jeżeli potrzebujesz wyciągarki do samochodu osobowego, wystarczy Ci taka o mocy ok. 5 KM. Do samochodów terenowych potrzeba mocniejszych urządzeń. Nie zapomnij też o doborze odpowiedniego uciągu. Wyciągarka powinna być w stanie uciągnąć ciężar dwa razy większy niż waga Twojego samochodu. Zawsze możesz poszukać pomocy przy doborze wyciągarki u pracowników wyżej wspomnianej firmy.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje