piątek, 8 grudnia 2023 14:19

Jakub Błaszczykowski sprzedaje część udziałów w Wiśle Kraków. Co dalej z klubem?

Autor Patryk Trzaska
Jakub Błaszczykowski sprzedaje część udziałów w Wiśle Kraków. Co dalej z klubem?

Duże zmiany w Wiśle Kraków. Jak podaje TVP Sport, Jakub Błaszczykowski miał sprzedać cześć swoich udziałów w "Białej Gwieździe". Jak prezentuje się teraz struktura właścicielska klub oraz czy były kapitan reprezentacji Polski wycofuje się powoli z projektu?

Jako pierwszy o zmianach w strukturze właścicielskiej w krakowskim klubie poinformował Mateusz Miga z TVP Sport. Okazuje się, że były kapitan reprezentacji Polski, Jakub Błszyczkowski odsprzedał  Adamowi Łanoszce część swoich udziałów. Mimo tych zmian, większościowym udziałowcem wciąż pozostaje Jarosław Królewski, który posiada 53,59 proc. akcji klubu. W rękach Błaszczykowskiego po transakcji miało zostać 15,30 proc, a Adam Łanoszka posiada teraz 15,29 procent akcji. Resztę udziałów posiadają pozostali akcjonariusze.

Informacja o sprzedaży części udziałów klubu, zaskoczyła niektórych kibiców Wisły Kraków. – Dziwne to, przyjeżdżał niedawno na białym koniu, kiedy mieliśmy problemy, teraz jest go coraz mniej. Zobaczymy na ile zostanie – mówi nam pan Wojciech, który od lat kibicuje "Białej Gwieździe". – To jego decyzja. Jestem mu wdzięczny, że był jednym z tych, którzy uratowali ten klub po tym, co zgotował nam Vanna Ly. Najważniejsze, abyśmy odnosili dobre wyniki i szybko wrócili na szczyt – komentuje pan Jan, również kibic Wisły.

W tym miejscu warto wspomnieć, że ogromnie istotne było wsparcie właścicieli Wisły, którzy uzupełnili budżet klubu znaczącą pożyczką. To związane z trudnymi warunkami finansowymi, które nadal dotykają krakowski klub.

Jakub Błaszczykowski został współwłaścicielem Wisły Kraków w 2020 roku. Początkowo również grał w barwach krakowskiego klubu, jednak przed rozpoczęciem obecnego sezonu zakończył karierę.

Obecnie klub z Reymonta po 17 spotkaniach 1 ligi zajmuje 8 miejsce z dorobkiem 25 punktów oraz stratą 8 "oczek" do prowadzącej w rozgrywkach Arki Gdyni.  

fot. Mateusz Łysik/Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka