czwartek, 22 lipca 2021 12:27

Jakub Kuszlik z Bochni wystąpił w eliminacjach 18. edycji konkursu Chopinowskiego

Autor Głos 24
Jakub Kuszlik z Bochni wystąpił w eliminacjach 18. edycji konkursu Chopinowskiego

24-letni utalentowany pianista z Bochni wystąpił 16 lipca w wieczornej sesji eliminacji do Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Słuchacze z Polski są zachwyceni występem bochnianina.

Kuba urodził się 23 grudnia 1996 roku. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Do swoich najważniejszych osiągnieć może zaliczyć zdobycie II nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy i na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Hilton Head. Zdobył również III nagrodę na konkursie "Top of The World" odbywającym się co 2 lata w Tromsø. Występował w licznych krajach europejskich a także w Japonii i USA.

"Niesamowity pianista! Jeśli w następnych etapach zagra jak w eliminacjach... Mamy kandydata na zwycięzcę! Fantastyczny występ!", "Wspaniały reprezentant Polski! trzymamy kciuki w finale!" - komentują na stronie Konkursy Chopinowskiego zachwyceni występem rodaka, Polacy.

Konkurs Chopinowski odbywa się od 1927 roku, z inicjatywy profesora Jerzego Żurawlewa, polskiego pianisty, który jest patronem szkoły muzycznej w Bochni. Co 5 lat pianiści z całego świata rywalizują o wygraną. Planowo konkurs miał odbyć się w 2020 roku, jednak z powodu pandemii został przeniesiony. Wyniki eliminacji poznamy nie później niż 25 lipca. Etap I konkursu odbędzie się między 3-7 października.

Aleksandra Kukuła, fot.: screen/Top of the World

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje