wtorek, 30 kwietnia 2024 10:25

Jarosław Szlachetka podsumował zwycięską kampanię. "Działajmy razem dla Myślenic"

Autor Marzena Gitler
Jarosław Szlachetka podsumował zwycięską kampanię. "Działajmy razem dla Myślenic"

- Zapraszam mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice do działania razem dla Myślenic. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękuję za udział w tegorocznych wyborach samorządowych - mówi burmistrz Jarosław Szlachetka, który otrzymał reelekcję. - Jestem otwarty na współpracę - podkreśla i podsumowuje trudną i długa kampanię.

Przypomnijmy, 21 kwietnia, w II Turze, z wynikiem blisko 52 proc. do 48 Jarosław Szlachetka pokonał swojego rywala, Macieja Ostrowskiego. - Mieszkańcy opowiedzieli się za wiarygodnością, uczciwości i za działaniem - podsumował burmistrz Myślenic, podkreślając, że zaprasza wszystkich, bez względu na preferencje wyborcze, do współpracy dla dobra małej ojczyzny. - Mój komitet ma samodzielną większość. To na pewno pozwoli na spokojniejszą pracę, niż miało to miejsc na początku poprzedniej kadencji. Mam nadzieję, że dobre pomysły będą wspierać też pozostali radni, którym również chciałbym serdecznie pogratulować zdobycia mandatów - mówi Jarosław Szlachetka. - Jestem otwarty na współpracę, wręcz na nią oczekuję - podkreśla.

W rozmowie pytamy o zmiany w urzędzie miejskim, w którym, jak zdradza burmistrz, ma pojawić się jego nowy drugi zastępca.  Rozmawiamy o programie i najważniejszych planach na nową kadencję i o potrzebne Myślenicom inwestycje, jak rozbudowa i modernizacja oczyszczalni, czy linia kolejowa oraz kontrowersyjna S7 oraz o współpracę miedzy okolicznymi samorządami w ramach Stowarzyszenia Otulina Podkrakowska.

Warto dodać, że ślubowanie burmistrza i nowo wybranych radnych zaplanowano w Myślenicach na 2 maja, - celowo w dniu Święta Flagi - będzie więc dodatkowy akcent patriotyczny.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka