środa, 27 stycznia 2021 12:56

Jasień: Wychowankowie Domu Dziecka nie mają dokąd pójść! Pomóż Kasi i Marcinowi

Autor Mirosław Haładyj
Jasień: Wychowankowie Domu Dziecka nie mają dokąd pójść! Pomóż Kasi i Marcinowi

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Samarytanin” (KRS 0000028952), działające przy Domu Dziecka w Jasieniu, zwraca się do wszystkich ludzi dobrego serca, którym los innych nie jest obojętny, o wsparcie finansowe dla ich usamodzielniających się wychowanków tj. Katarzyny i Marcina.

Kasia i Marcin są wychowankami Domu Dziecka w Jasieniu od października 2011 r. (Marcin 25 lat, Kasia 23 lata). Obydwoje mają wyjątkowo trudną sytuację życiową. Nie pamiętają momentu, kiedy wychowywali się w rodzinnym domu, Kasia miała niewiele ponad rok, Marcin trochę więcej, kiedy zostali zabrani z domu. Następnie byli wychowankami Domu Małego Dziecka, Pogotowia Opiekuńczego, rodziny zastępczej i znów Pogotowia Opiekuńczego, aż w końcu trafili do naszej placówki. Niestety zbliża się moment ich usamodzielnienia tj. sierpień 2021 r., kiedy to będą musieli opuścić Dom Dziecka, gdyż tak stanowią przepisy. Jako jedyni spośród wychowanków nie mają gdzie się udać i zamieszkać, nie znają żadnych bliskich krewnych, na których wsparcie mogliby liczyć. Nigdy nikt z rodziny się nimi nie interesował. Nie mogą również liczyć na mieszkanie socjalne, ponieważ na terenie gminy skąd oboje pochodzą jest duży problem z tego rodzaju pomocą, a powiat nie dysponuje mieszkaniami chronionymi.

Największym marzeniem obojga rodzeństwa jest obecnie posiadanie chociażby najmniejszego, ale własnego mieszkania po opuszczeniu placówki. Jest to dla nich cel priorytetowy, który spędza im sen z powiek, powoduje lęk i pojawia się zapytanie „Gdzie my pójdziemy jutro?”.

Kasia uczy się w szkole policealnej w zawodzie opiekun medyczny, ponieważ lubi pomagać innym. Obecnie pracuje jako sprzedawca w sklepie, jednak jej skromne zarobki nie wystarczą na utrzymanie ich obojga i wynajem mieszkania, mimo iż każdą „złotówkę” stara się zaoszczędzić. Marcin jest osobą o ograniczonych możliwościach intelektualnych i ma trudności z podjęciem pracy, mimo szczerych jego chęci. Cały ciężar obowiązków, spocznie na Katarzynie, jednak zdajemy sobie sprawę, że nie będzie ona w stanie utrzymać obojga i wynająć mieszkania ze swojej skromnej wypłaty, bo sam koszt wynajmu „kawalerki”,  pokoju czy domu + opłaty to koszt co najmniej 1500 zł/m-ąc.

– Zwracamy się do Państwa z prośbą, o nawet najdrobniejszą pomoc finansową, która umożliwiłaby Kasi i Marcinowi zakup  jednopokojowej „kawalerki” lub kontenera mieszkalnego/socjalnego  i niewielkiej, kilkuarowej działki, na której mógłby stanąć. Rozważamy też długoterminowe opłacenie wynajmu mieszkania, domu lub pokoju aby obydwoje mogli godniej żyć i poczuć się chociaż raz pewnie w swoim życiu!!! Po usamodzielnieniu nie mają gdzie zamieszkać!!! Mogą liczyć tylko na siebie!!! Każdy przeważnie ma kogoś bliskiego na kogo mógłby liczyć, jak nie rodziców, to dziadków, rodzeństwo, wujków, kuzynostwo czy kogokolwiek… Oni nie mają nikogo!!!
Forma pomocy wychowankom, będzie zależała od zebranych środków finansowych!!!
Za wszelką pomoc w imieniu wychowanków, Domu Dziecka i Stowarzyszenia "Samarytanin" serdecznie dziękujemy!!!

– czytamy w opisie zrzutki.

Pomóc można klikając w poniższy link:

Cztery kąty dla naszych wychowanków Kasi i Marcina | zrzutka.pl
Jako Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Samarytanin” (KRS 0000028952), działające przy Domu Dziecka w Jasieniu, zwracamy się do wszystkich ludzi dobrego serca, którym los innych nie jest obojętny, o wsparcie finansowe dla naszych usamodzielniających się wychowanków tj. Katarzyny i M…


W sprawie "POMOCY DLA KASI I MARCINA" lub jakichkolwiek pytań można kontaktować się pod NR TEL. 698-897-255 (osoba odpowiedzialna za prowadzenie profilu na ZRZUTKA.PL oraz bezpośredni wychowawca Kasi w Domu Dziecka i członek Stowarzyszenia "Samarytanin") lub z Dyrekcją Domu Dziecka w Jasieniu TEL.14/66-305-81

Fot. i inf: Dom Dziecka w Jasieniu

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje