czwartek, 19 października 2023 08:29

Jechał slalomem, nie mogąc utrzymać się w pasie ruchu. Do akcji wkroczyli policjanci

Autor Mirosław Haładyj
Jechał slalomem, nie mogąc utrzymać się w pasie ruchu. Do akcji wkroczyli policjanci

Policjanci kompanii II krakowskiego oddziału Prewencji przed służbą, na jednej z ulic Strzeszowa w pow. miechowskim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu we krwi. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

11 października policjanci w drodze na służbę uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Młodszy aspirant Jakub Kuczma wraz z młodszym aspirantem Bartoszem Wróblewskim zauważyli volkswagena, którego kierujący nie mógł utrzymać się w pasie ruchu, manewrując od prawego pobocza  przeciwległy pas ruchu. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany, zatrzymali jego pojazd.

W trakcie rozmowy policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wyczuli od 56-letniego kierującego woń alkoholu. Funkcjonariusze na miejsce wezwali patrol ruchu drogowego, który przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie alkomatem wykazało 1,01 mg/l (ponad 2 promile ) alkoholu w wydychanym powietrzu. Miechowscy policjanci zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwemu kierowcy a niebawem mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

-Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego

-apelują policjanci z Miechowa.

Inf.: KPP Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka