wtorek, 16 lutego 2021 09:27

Jedną z ofiar lawiny w Tatrach był triathlonista

Autor Mirosław Haładyj
Jedną z ofiar lawiny w Tatrach był triathlonista

Ciała dwóch Polaków odnaleziono po wielogodzinnej akcji ratunkowej.

Jak informowaliśmy w sobotę, 13 lutego pod Kopą Kondracką zeszła lawina, która porwała trzech skialpinistów z Polski. Jednemu z nich udało się wydostać spod śniegu i wezwać pomoc. Niestety pozostałych skialpinistów nie udało się uratować. Ich ciała odnaleziono po wielogodzinnej akcji ratunkowej i przetransportowano do Liptowskiego Gródka. Jak się okazało, jedną z ofiar wypadku był Krzysztof Ślęzak, triathlonista, zawodnik klubu triathlonowego GVT BMC 3SOFT Świebodzice. Ślęzak zarządzał firmą SAT, a także był twórcą sportowej marki S'portofino.

Zmarły triathlonista poważnie podchodził do kwestii bezpieczeństwa, a dzień przed wypadkiem  był na szkoleniu lawinowym w Tatrach. W najbliższy weekend bliscy Ślęzaka chcą uczcić jego pamięć, pokonując w najbliższy weekend jego ulubioną trasę - spod stadionu Olimpii na Golęcinie przez jezioro Rusałka do plaży na Strzeszynku. Założono również zrzutkę, z której pieniądze przyjaciele zmarłego przekażą przekazać Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR.

Czytaj więcej:

Tatry: Dramat na zboczach Kopy Kondrackiej. Dwóch skialpinistów zginęło pod lawiną
W sobotę późnym wieczorem na słowackich zboczach Kopy Kondrackiej doszło do tragedii. Lawina porwała trzech skialpinistów. Dwaj nie żyją. Trzeciemu udało się wydostać spod lawiny i wezwać pomoc. Przyszła za późno. Akcje ratunkową prowadziła słowacka Horská záchranná služba. W sobotę w godzinach póź…

Inf.: sportowefakty.wp.pl
Fot.: Facebook/ Krzysztof Ślęzak

Podhale

Podhale - najnowsze informacje