poniedziałek, 26 kwietnia 2021 14:31

Jędrne i zdrowe piersi na wiosnę

Autor Głos 24
Jędrne i zdrowe piersi na wiosnę

Wiosna wzbudza do życia nie tylko przyrodę, ale także ludzi. Ciepłe powietrze, coraz dłuższe dni oraz feeria zapachów zachęcają do działania i wprowadzenia zmian. Jednak zanim rzucisz się w wir wiosennych obowiązków i aktywności, zadbaj o siebie i zrób niezbędne badania. Jest to niezbędne do tego, aby móc w pełni korzystać z uroków tej pory roku. Dowiedz się, jak zadbać o piersi na wiosnę.

Czy wiesz, że codziennie u pięćdziesięciu Polek diagnozuje się raka piersi? Choroba dotyka nie tylko kobiety 50+, ale również młodsze, w wieku 20-30 lat. Dlatego niezwykle potrzebna jest wczesna edukacja i… profilaktyczne badania, w tym USG piersi. Im wcześniej wykryta zmiana, tym większe szanse na pełny powrót do zdrowia i życia.

Jak dbać o piersi, aby były zdrowe i piękne?

Coraz wyższe temperatury na zewnątrz zachęcają do odkrywania ciała, a zwłaszcza ramion i piersi. Aby dekolt wyglądał zniewalająco o każdej porze roku, warto codziennie o niego dbać. Regularnie aplikujesz kremy i balsamy, robisz ujędrniające masaże i szczotkujesz skórę? To nie wystarczy. Musisz również zadbać o ich zdrowie, czyli:

  • co miesiąc przeprowadzać samobadanie piersi – nie każdy guzek lub zmiana skórna świadczy o raku piersi, jednak wszystkie wymagają konsultacji lekarskiej. Dzięki regularnej obserwacji skóry oraz powolnym dotykaniu piersi z łatwością wykryjesz nawet najdrobniejsze zmiany w strukturze biustu. To najlepszy i darmowy sposób, aby zadbać o siebie,
  • co najmniej raz w roku wykonać badanie USG piersi, czyli sonomammografię – to zupełnie bezbolesne badanie, które nie wymaga specjalnych przygotowań. Możesz je zrobić np. w pracowni USG działającej np. przy Centrum Medycznym Dbaj o Piersi. Jest dedykowane kobietom już od 20. roku życia i może być bezpiecznie wykonywane również w trakcie ciąży i w okresie laktacji. Pozwala na szybkie i dokładne określenie miejsca występowania zmian i stanowi pierwszy krok w diagnostyce onkologicznej. Koszt badania USG piersi wynosi niecałe 200 zł – to niewiele za spokojne i długie życie, jakie może dać wczesne wykrycie zmian.

Pamiętaj – kobiety, które zdecydowały się na badanie USG, podczas którego wykryto guzek, nigdy nie żałowały wydanych pieniędzy. Jeśli masz w swoim bliskim otoczeniu osobę, która nigdy nie była na sonomammografii, to podaruj jej to badanie w prezencie. Nie ma lepszego sposobu na okazanie troski wobec ukochanej kobiety.

Jak przywrócić piersiom pierwotny kształt?

Twoje piersi straciły swoją jędrność oraz dawny kształt? Marzysz o tym, żeby Twój dekolt znów wyglądał tak, jak przed karmieniem lub utratą wagi? Teraz jest to możliwe. Oprócz codziennych masaży i wzmacniania mięśni klatki piersiowej, które odpowiadają za utrzymanie biustu na właściwej pozycji, warto rozważyć np. zabieg mastopeksji, czyli podniesienia piersi. Więcej na ten temat na stronie https://chirurgplastyczny-krakow.pl/podniesienie-piersi/

Jest to prosta, operacyjna korekta biustu, podczas której specjalista modeluje piersi i przywraca im pierwotny kształt, czyli:

  • usuwa nadmiar wiotkiej skóry,
  • podnosi gruczoł piersiowy,
  • modyfikuje położenie brodawki wraz z jej otoczką.

W rezultacie kobieta znów może poczuć się pewnie siebie i atrakcyjnie. Czas rekonwalescencji wynosi od 6 do 8 tygodni. Jest to niewiele za tak wspaniałe efekty, jakie może dać mastopeksja.

Lubisz swoje piersi? Zadbaj o nie już dziś, a dzięki temu będziesz mogła przez długi czas cieszyć się widokiem wspaniałego i jędrnego biustu. Nikt nie zadba lepiej o Ciebie niż Ty sama.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje