czwartek, 4 kwietnia 2024 14:33

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika?

Autor Artykuł sponsorowany
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać dla alergika?

W dzisiejszych czasach czyste powietrze to prawdziwy luksus. Zanieczyszczenia gazowe, pyłki roślin, roztocza – wszystko to szkodzi zdrowiu i jest niebezpieczne dla alergików. Aby zadbać o stan swojego zdrowia i podnieść komfort życia, warto zaopatrzyć się w dobry oczyszczacz powietrza. Podpowiadamy zatem, jaki oczyszczacz powietrza wybrać do domu, w którym mieszka alergik.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do domu?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat oczyszczacze powietrza zyskały na popularności. Jest to spowodowane rosnącą świadomością społeczną na temat jakości powietrza, ale też coraz większą liczbą zdiagnozowanych alergii. Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby jest oczyszczacz powietrza. Nasuwa się jednak pytanie: jak dobrać oczyszczacz powietrza do swojego domu?

Warto wiedzieć, że w sieci dostępne są takie narzędzia jak ranking oczyszczaczy powietrza. Jest to zestawienie różnych modeli oczyszczaczy powietrza. Dzięki temu możesz porównać parametry i funkcje dodatkowe urządzenia, wydajność oczyszczania, przepływ powietrza, ale także cenę. Takie przejrzyste zestawienie w formie rankingu rozwiewa wątpliwości, jaki oczyszczacz powietrza kupić.

Czym należy się kierować przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Na rynku dostępne są różne urządzenia, których zadaniem jest pozbycie się z otoczenia zanieczyszczeń. Podczas wyboru oczyszczacza powietrza warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak:

Wielkość pomieszczenia – do małego pokoju sprawdzi się zdecydowana większość oczyszczaczy. Jeżeli jednak planujesz oczyszczać powietrze na większej przestrzeni, to koniecznie zwróć uwagę na tę kwestię. Dostępne są bowiem sprzęty o odpowiednio dużej mocy, przeznaczone do większych pomieszczeń.

Typ zanieczyszczeń – niektóre modele oczyszczaczy skupiają się na konkretnych zanieczyszczeniach, jak na przykład drobne cząsteczki roztoczy, zarodniki pleśni, bakterie.

Rodzaj filtra – warto wiedzieć, że oczyszczacze mogą mieć różne typy filtrów, jak filtr węglowy czy filtr HEPA. Filtr HEPA jest bardzo skuteczny w wychwytaniu drobnych cząsteczek zanieczyszczeń, takich jak pyłki, kurz, roztocza, sierść zwierząt, pleśń i bakterie. Z kolei filtr węglowy usuwa z powietrza szkodliwe gazy i niweluje nieprzyjemne zapachy.

Poziom hałasu – jeśli to dla ciebie istotne, to zwróć też uwagę na hałas, jaki generuje urządzenie.

Dodatkowe funkcje – warto kupić oczyszczacz, który ma przydatne funkcje, takie jak funkcja nawilżania powietrza, czujnik do pomiaru lotnych związków organicznych, dokładny czujnik pyłów, funkcję jonizacji powietrza, tryb automatyczny itd.

Jako przykład można wskazać oczyszczacz powietrza Sharp UA-HD40E-L Plasmacluster. Urządzenie ma 5-stopniowy system filtracji, a nowoczesna technologia Plasmacluster generuje jony dodatnie i ujemne, które neutralizują wirusy, bakterie, alergeny i pleśń. Do dyspozycji użytkownika są różne tryby pracy, natomiast wbudowane czujniki (kurzu, zapachu, temperatury, wilgotności) automatycznie dostosowują pracę urządzenia do panujących w pomieszczeniu warunków.

Jaki jest najlepszy oczyszczacz powietrza dla alergika?

Czy oczyszczacz powietrza dla alergików powinien się czymś wyróżniać? Na pewno nie warto kupować losowego urządzenia. Najlepszy oczyszczacz dla alergika powinien mieć:

Filtr HEPA o wartości H13 lub wyższej – oczyszczacz dla alergika to urządzenie do zadań specjalnych. Musi usuwać z powietrza tak drobne cząsteczki jak pyłki, kurz, roztocza i sierść zwierząt.

Filtr węglowy – ogólnie rzecz biorąc, oczyszczacz powinien być wyposażony również we filtr wstępny i filtr węglowy, co zwiększa jego skuteczność. Filtr węglowy niweluje też zapachy i niepożądane gazy z powietrza.

Czujniki – niezbędne są czujniki kurzu i pyłów PM2.5. Pozwala to monitorować jakość powietrza i włączać oczyszczacz zawsze, kiedy jest taka potrzeba.

Dodatkowe funkcje – w przypadku alergików sprawdza się możliwość jonizacji. Usuwanie jonów dodatnich z powietrza łagodzi objawy alergii. Przydatną funkcją jest też nawilżanie, ponieważ zmniejsza podrażnienia dróg oddechowych i zapobiega powstawaniu kurzu.

Wybierając oczyszczacz, koniecznie przejrzyj ranking oczyszczaczy powietrza. Dzięki temu bez problemu porównasz najlepsze modele i wybierzesz ten, który sprawdzi się w twoim domu.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka