wtorek, 28 września 2021 09:46

Jeśli rekreacja, to w powiecie limanowskim. Te inwestycje zostaną zrealizowane dzięki rządowym środkom

Autor Aleksandra Tokarz
Jeśli rekreacja, to w powiecie limanowskim. Te inwestycje zostaną zrealizowane dzięki rządowym środkom

Środki, które zostaną przeznaczone na projekty związane z rozwojem turystyki i promocją rekreacji w regionie trafiły do powiatu limanowskiego. Otrzyma je miasto Mszana Dolna oraz Gorczański Oddział Związku Podhalan im. Władysława Orkana w Gminie Niedźwiedź.

Miasto Mszana Dolna otrzyma 1 000 000 zł na inwestycję „Zagospodarowanie terenu przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej poprzez utworzenie ponadregionalnej strefy aktywnej rekreacji wraz z miejscami postojowymi”.

Natomiast do Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan im. Władysława Orkana w Gminie Niedźwiedź trafi niemal 361 tysięcy zł. Będzie to dofinansowanie realizacji zadania publicznego pn. „Budowa Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Rekreacji w Regionie Gorców w Gminie Niedźwiedź”. Obiekt powstanie w miejscowości Poręba Wielka.

Tu, w powiecie limanowskim, u podnóża Gorców i w pobliżu Beskidu Wyspowego, szczególnie ważne są inwestycje w rozwój rekreacji i turystyki. Ale w każdej gminie potrzebne są miejsca, które stają się oazami życia społecznego i kulturalnego. Powstanie ponadregionalna strefa aktywnej rekreacji przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej. Stanie się ona swoistym ponadpokoleniowym miejscem spotkań dla Mieszkańców. Z kolei drugi projekt – Centrum Informacji Turystycznej i Promocji Rekreacji w gminie Niedźwiedź – ma ogromne znaczenie dla rozwoju ruchu turystycznego
i kulturalnego oraz odkrywania piękna Gorców – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Limanowa - najnowsze informacje