poniedziałek, 9 października 2023 18:20

Jubileusz 111 lat OSP Podstolice

Autor Marzena Gitler
Jubileusz 111 lat OSP Podstolice

Jubileusz 111 lat funkcjonowania świętowała OSP Podstolice. Podczas uroczystego apelu wyróżniono najbardziej zasłużonych strażaków ochotników.

W uroczystości, która odbyła się 23 września przed remizą w Postolicach, wziął udział wicestarosta Henryk Gawor, który z okazji Jubileuszu przekazał druhnom i druhom jednostki – jubilatki serdeczne gratulacje i słowa uznania za ich codzienną, ciężką pracę.

Podziękowania za ofiarną służbę i gratulacje przekazał też burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. - W dniu jubileuszu 111-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Podstolicach składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie w ratowanie życia, zdrowia i mienia mieszkańców wielickiej ziemi oraz za życzliwość i wsparcie okazane podczas licznych akcji ratowniczych. Okres stu jedenastu lat działalności to nie tylko powód do dumy, ale jednocześnie wyzwanie, by nadal kontynuować tę służbę - poprzez wytrwałą pracę szkoleniową i pomoc potrzebującym o każdej porze dnia i nocy. Dziękuję, że zawsze można na Was liczyć – podkreślił, składając podziękowania na ręce Prezesa Kazimierza Pietrzyka.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym p.w. Ducha Świętego w Podstolicach, której przewodniczył ks. proboszcz Józef Małota, a po niej odbyła się uroczysta zbiórka pod remizą OSP z wręczeniem odznaczeń.

W wydarzeniu uczestniczyli także: Prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP - Władysław Kucharski, Komendant Miejsko Gminny Związku OSP RP w Wieliczce - Sebastian Szostak, Ludwik Gawor - radny Rady Miejskiej w Wieliczce i druh OSP Podstolice.

Inf. i fot. UG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka