poniedziałek, 1 lipca 2024 09:10

Jubileusz 150-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach

Autor Artykuł sponsorowany
Jubileusz 150-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach wspólnie z przedstawicielami grona pedagogicznego oraz zaproszonymi gośćmi uczcili wyjątkowy jubileusz 150-lecia istnienia placówki. Podczas uroczystości Gminę Myślenice reprezentował burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wraz ze swoim zastępcą Mateuszem Sudrem oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia UMiG, Małgorzatą Ciemińską.

Obchody 150-lecia Szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach zainaugurowała uroczysta msza święta odprawiona w Kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Myślenicach. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy wydarzenia udali się z kolei do Domu Katolickiego im. ks. Prałata Józefa Bylicy w Myślenicach, gdzie kontynuowano świętowanie jubileuszu. Odbył się tam apel, podczas którego nie mogło zabraknąć odśpiewanego Hymnu Państwowego czy Poloneza w wykonaniu uczniów z różnych roczników. Obecni mogli również wysłuchać historii placówki opowiedzianej przez dyrektora szkoły, Tadeusza Jarząbka. Kilka słów do zebranych powiedział też burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, przekazując na ręce dyrekcji czek w kwocie 60 000,00 zł z przeznaczeniem na zakup nowych szafek.
- Zacna Jubilatka świętuje swoje 150-lecie, a przez te lata wykształciła rzesze uczniów, którzy zgłębiali swoją wiedzę niejednokrotnie w czasach niesprzyjających edukacji m.in. w trakcie zaborów, I wojny światowej, II wojny światowe czy cenzury. Do naszej Jubilatki przybywa coraz więcej uczniów, więc cieszę się, ze mogą kształcić tutaj swoje umiejętności. Nowy sztandar szkoły podkreśla jej dostojeństwo, a patron Juliusz Słowacki roztacza aurę tajemniczości, wolności i prawdy. W „Anhelim” napisał: „Chorobą zgubną mówię: jest melancholija i zamyślenie się zbytnie o rzeczach duszy. Dwie są bowiem melancholije: jedna jest z mocy, druga ze słabości; pierwsza jest skrzydłami ludzi wysokich, druga kamieniem ludzi topiących się …” Dyrektorowi, Gronu Pedagogicznemu, Uczniom, Pracownikom Obsługi i Administracji, Rodzicom życzę, więc niegasnącego zapału, mocy, która doda skrzydeł, kreatywności, empatii, twórczego działania na rzecz rozwoju osobistego i szkoły – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka.

Po oficjalnej części nadszedł moment na występy artystyczne, wśród których znalazły się pokaz tańca z szarfami oraz występ wokalny w wykonaniu uczennic szkoły, a także bawiące do łez przedstawienie z udziałem przedstawicieli grona pedagogicznego.

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka