poniedziałek, 16 grudnia 2019 23:04

Gmina Wadowice: Julka przecięła wstęgę, a jej koleżanka strzeliła gola

Autor Anna Piątkowska-Borek
Gmina Wadowice: Julka przecięła wstęgę, a jej koleżanka strzeliła gola

Przy szkole podstawowej w Babicy oficjalnie otwarte zostało nowe wielofunkcyjne boisko.

Kiedyś było ich marzeniem, a dzisiaj jest już faktem. Dzieci i młodzież z Babicy doczekały się nowego, wielofunkcyjnego boiska. Dzisiaj Julka przecięła uroczyście wstęgę, a jej koleżanka strzeliła burmistrzowi gola.

Dzieci będą mogły teraz grać do woli. Nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy oferuje bowiem szeroki wachlarz aktywności sportowych i rekreacyjnych. Będzie on ogólnodostępny i bezpłatny. Boisko wraz z nowym parkingiem oraz stołami do gry w pingponga i gry w szachy kosztowało blisko pól miliona złotych z czego ok. 170 tysięcy złotych dotacji gmina otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego.

– Mam nadzieję, że to boisko będzie cały czas wykorzystywane, że będziecie tutaj aktywnie spędzać czas jak najczęściej. To boisko jest piękne, komfortowe, bezpieczne i będziecie się na nim z pewnością świetnie bawić – mówił podczas otwarcia Bartosz Kaliński Burmistrz Wadowic.

Boisko ma nawierzchnię EPDM wraz z niezbędną podbudową oraz wyposażeniem sportowym (kosze do koszykówki, słupki do siatki, bramki piłkarskie). W ramach inwestycji wykonano również:

– budowę nawierzchni utwardzonej kostką betonową dla potrzeb obsługi komunikacyjnej terenu (komunikacja piesza);

– budowę ogrodzenia projektowanego boiska sportowego w postaci piłkochwytów z bramą i furtką wejściową na boisko;

– montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stołów i siedzisk do gry w szachy oraz stołu do gry w tenisa stołowego);

– budowę miejsc postojowych.

Wstęgę przecięła Julka z najmłodszej klasy SP w Babicy, a jej koleżanka strzeliła burmistrzowi gola piłką, którą sam im podarował.

Źródło: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka