wtorek, 31 sierpnia 2021 15:03

Już jest! Nowoczesny sprzęt trafił do bocheńskiego szpitala. Ile kosztował?

Autor Mirosław Haładyj
Już jest! Nowoczesny sprzęt trafił do bocheńskiego szpitala. Ile kosztował?

O nowoczesny 32-rzędowy tomograf komputerowy wzbogacił się Szpital Powiatowy w Bochni. Placówka zyskała też przenośny cyfrowy aparat RTG. Dziś (31 sierpnia) uroczyście oddano urządzenia, które trafiły do Centrum Diagnostyki Obrazowej.

-Możemy być dumni, bowiem udało się nam spełnić złożone naszym mieszkańcom obietnice. Mamy w naszym szpitalu kompleksowo wyposażone Centrum Diagnostyki Obrazowej. Jest więc wszystko co potrzebują  lekarze, by postawić trafną diagnozę

– mówił podczas uroczystości Adam Korta Starosta Bocheński.

Działające pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym – Centrum Diagnostyki Obrazowej dysponuje nowoczesnym rezonansem, aparatem do USG, EKG, Echo Serca, RTG stacjonarnym oraz  pozyskanymi ostatnio: nowoczesnym tomografem i samojezdnym, przenośnym RTG.

Zakup urządzeń był możliwy dzięki wsparciu, jakie otrzymał bocheński szpital.  Tomograf komputerowy kosztował blisko 2,6 mln zł. Połowa tej kwoty pochodziła z pakietu medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, drugie pół to środki własne szpitala i 500 tys. zł dotacji ze Starostwa Powiatowego w Bochni.

Nowy aparat do RTG  pochłonął z kolei blisko 400 tys. zł i także w połowie został zakupiony z funduszy  Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Nowoczesny tomograf trafił do odremontowanej pracowni.  Pierwsze badania na tym urządzeniu będą wykonywane już w przyszłym tygodniu (terminy rejestracji na październik).Warto dodać, że tomograf zastąpił mocno wyeksploatowany aparat 16-rzędowy, który do tej pory pracował w szpitalu.

Przenośne  cyfrowe RTG będzie wykorzystywane natomiast we wszystkich oddziałach szpitala, w przypadku pacjentów, którzy mają problem z poruszaniem się.

Inf. i foto: Szpital w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje