wtorek, 21 września 2021 11:13

Już nie tylko radar i alkomat. Wieliccy policjanci sprawdzą kierowców nowoczesnym sprzętem

Autor Marzena Gitler
Już nie tylko radar i alkomat. Wieliccy policjanci sprawdzą kierowców nowoczesnym sprzętem

Wieliccy policjanci otrzymali dwa nowoczesne urządzenia do kontrolowania kierowców. TruCAM LTI 20/20 i Analizator Aquilascan zakupiono z budżetu Policji. Co można nimi sprawdzić?

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wielickiej komendy otrzymali dwa nowe urządzenia pomiarowe.  TruCam II LTI 20/20 pozwali na precyzyjne określenie prędkości pojazdu oraz rejestrację wideo i wykonanie zdjęć w kolorze. Nowoczesny miernik prędkości pozwoli na zgromadzenie dowodów w postaci zarejestrowanych kamerą wideo nagrań, a obraz o wysokiej rozdzielczości umożliwi identyfikację marki pojazdu, numeru tablicy rejestracyjnej oraz twarzy kierowcy. Posiada też „tryb motocyklowy”.

Drugie narzędzie to AquilaScan - profesjonalne urządzenie do wykonywania wstępnych testów na obecność narkotyków w organizmie u badanej osoby. Badanie polega na pobraniu próbki śliny, którą policjant następnie wkłada do analizatora i już po kilku minutach na wyświetlaczu odczytuje wynik, a dzięki wbudowanej drukarce otrzymuje wydruk badania. Analizator jest w stanie wykryć nawet najmniejsze dawki zakazanych substancji.

inf. i foto: KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje