poniedziałek, 25 kwietnia 2022 14:15

Kalwaria Zebrzydowska. "Było tak fajnie, że zaraz po zakończeniu spektaklu.. od razu wprosiliśmy się na kolejny"

Autor Katarzyna Jamróz
Kalwaria Zebrzydowska. "Było tak fajnie, że zaraz po zakończeniu spektaklu.. od razu wprosiliśmy się na kolejny"

W poniedziałek (25 kwietnia) wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej wspólnie ze swoimi pedagogami wystawili w tutejszym „starym kinie” przedstawienie pt. „Tajemniczy ogród”.

Piękną opowieść o sile natury, która potrafi odmienić na lepsze każdego człowieka oglądali m.in. koleżanki i koledzy młodych aktorów, rodzice oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przewodnicząca Rady Powiatu Zofia Kaczyńska oraz przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer. Samorządowcy nie tylko długo (razem z innymi widzami) oklaskiwali twórców spektaklu, ale i przekazali im słodkie podarunki. Razem z dyrektor placówki Małgorzatą Pasternak wręczyli także nagrody w konkursie plastycznym „Puzzle autyzmu – nasza własna układanka”. Potem był czas na integrację.

– Było tak fajnie, że zaraz po zakończeniu spektaklu.. od razu wprosiliśmy się na kolejny

– napisano na Facebooku Powiatu Wadowickiego.

Zarówno przedstawienie „Tajemniczy ogród”, jak i konkurs przygotowano w ramach tegorocznych obchodów kwietnia – miesiąca świadomości autyzmu. Wcześniej placówka m.in. zorganizowała happening, podczas którego puszczano w niebo niebieskie baloniki, mieszkańcom Kalwarii wręczano ulotki poszerzające wiedzę o autyzmie, sadzono niebieskie bratki czy przygotowano kiermasz rękodzieła „Na niebiesko dla Ukrainy”, z którego dochód został przeznaczony na pomoc ukraińskim dzieciakom.

Inf./Fot.: Powiat Wadowicki

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje