niedziela, 6 października 2019 15:07

Kalwaria Zebrzydowska: Mati i Sara jadą na Mistrzostwa Świata do Turcji

Autor Anna Piątkowska-Borek
Kalwaria Zebrzydowska: Mati i Sara jadą na Mistrzostwa Świata do Turcji

Para taneczna Mateusz Stawowy i Sara Silva to mistrzowie nad mistrzami! Wkrótce wystąpią na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w listopadzie w Turcji.

Tancerze odwiedzili burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. Augustyn Ormanty zaprosił młodych tancerzy, by pogratulować im ostatnich osiągnięć, przekazać drobne upominki i zapewnić, że będzie trzymał za nich kciuki w czasie ich występów.

Przypomnijmy, 22 września Mateusz Stawowy i Sara Silva zostali MISTRZAMI POLSKI Juniorów Młodszych w kombinacji 10-tańców Kleczew 2019. Puchar i tytuł Mistrzów Polski Mati z Sarą odebrali 10 razy.

Mati i Sara to też aktualni Wicemistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz Wicemistrzowie w tańcach standardowych kategorii Juniorów Starszych ( 14-15 lat). Warto zaznaczyć, że wywalczonymi tytułami zapewnili sobie nominację na Mistrzostwa Świata w tańcach latynoamerykańskich World Championships, które odbędą się w listopadzie w Turcji.

Mateusz Stawowy to mieszkaniec Barwałdu Górnego i uczeń szkoły podstawowej im. Karola Wojtyły, jego partnerką jest Sara Silva.

Para może pochwalić się też wieloma tytułami w tym Mistrzostwem Polski, sukcesy odnoszą również na arenie międzynarodowej wygrali Turnieje w Budapeszcie, Brnie, Helsinkach, są zwycięzcami wszystkich turniejów w swojej kategorii w Polsce w jakich wystąpili w latach 2017-2018!

Swoje wielkie możliwości i wielki talent poparty pracą pokazali też „World of Dance”, po tym występie podbili serca fanów i sympatię Polski.

Tańczą ze sobą prawie 8 lat ,trenują i pogłębiają swoją pasję codziennie.

Para wielokrotnie swoimi występami uświetniała organizowane na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska spotkania z mieszkańcami, jak np. Dni Kalwarii, Pikniki rodzinne w Barwałdzie Górnym.

Parę taneczną będzie można zobaczyć w czasie otwarcia Sali Gimnastycznej w Barwałdzie Górnym 31 października.

Źródło: UM Kalwaria Zebrzydowska

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje