poniedziałek, 5 października 2020 09:34

Kamionka Wielka: Wójt Gminy odbiera wyremontowane drogi i … zapowiada kolejne remonty

Autor Aleksandra Tokarz
Kamionka Wielka: Wójt Gminy odbiera wyremontowane drogi i … zapowiada kolejne remonty

W gminie Kamionka Wielka dobiegły końca prace związane z poprawą nawierzchni drogowych. Wyremontowane zostały odcinki 22 dróg o łącznej długości 4 km, we wszystkich sołectwach gminy. To jednak nie koniec. Wójt Stanek zapowiada kolejne remonty.

Wójt Gminy Andrzej Stanek osobiście doglądał wykonanych prac i nie krył zadowolenia z faktu, iż kolejne odcinki dróg z nową nawierzchnią będą służyć mieszkańcom gminy i wpłyną na poprawę jakości i bezpieczeństwa ich użytkowników. Jak zapewnia włodarz gminy zakończone roboty nie są ostatnimi w bieżącym roku i zapowiada remont kolejnych kilkunastu odcinków dróg.

Podpisano umowę z Wykonawcą na kompleksowy remont blisko kilometra odcinka drogi gminnej nr 290966K Mystków-Jamica w miejscowości Mystków, stanowiący kontynuację prac wykonanych w roku ubiegłym. Prace będą realizowane w ramach programu Funduszu Dróg Samorządowych. Gmina Kamionka Wielka drugi rok z rzędu jest beneficjentem wskazanego programu rządowego, dzięki któremu wyremontowano blisko 3 km drogi Jamnica – Mystków.

W najbliższych dniach ruszają prace związane z remontem drogi powiatowej 1576 K Nowy Sącz– Florynka, w trakcie którego przy udziale finansowym Gminy Kamionka Wielka zostanie wybudowany kilometrowy odcinek chodnika w miejscowości Królowa Polska.

Włodarz Gminy zapewnia, iż polityka oparta na remontach dróg gminnych będzie kontynuowana, gdyż poprawa infrastruktury drogowej wpływa wymiernie na rozwój gminy i poprawę bezpieczeństwa ich użytkowników. Jednocześnie prosi mieszkańców o cierpliwość  i wyrozumiałość, bowiem nie wszystkie zadania drogowe mogą być zrealizowana natychmiast biorąc pod uwagę możliwości finansowe gminy.

inf./fot. Gmina Kamionka Wielka

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje