poniedziałek, 27 czerwca 2022 11:30

Kraków: Bilety tylko za gotówkę

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Bilety tylko za gotówkę

Trzeba mieć przy sobie bilet zakupiony wcześniej, albo gotówkę. W innym przypadku lepiej do autobusów czy tramwajów nie wsiadać - w automatach nie działa płatność kartą płatniczą i biletu nie kupimy.

Krakowskie MPK wydało w tej sprawie komunikat. Jak informuje przedsiębiorstwo, z powodu awarii u jednego z operatorów telefonii komórkowej w automatach nie działa płatność kartą płatniczą, BLIK, obsługa eBiletu oraz zapisywanie uprawnień Karty Krakowskiej. Za bilet można płacić w automatach jedynie gotówką. – Awaria jest niezależna od MPK SA w Krakowie. Czekamy na jak najszybsze usunięcie awarii przez operatora telefonii komórkowej – informuje przedsiębiorstwo.

Jak można się było spodziewać, awaria wywołała irytację pasażerów. Głównie dla tego, że automatów w których można płacić gotówką jest po prostu mało. – A co w przypadku automatów, w których nie ma możliwości płatności gotówką? Domyślam się, ze nagle ich Państwo nie wymienili… – pytają krakowianie w komentarzach. – W dzisiejszych czasach? – dodają.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje