piątek, 4 marca 2022 13:49

Kraków: Wiosenny market roślin. W weekend startuje 3. Festiwal Roślin!

Autor Joanna Obajtek
Kraków: Wiosenny market roślin. W weekend startuje 3. Festiwal Roślin!

W najbliższy weekend odbędzie się najbardziej zielone wydarzenie w Krakowie, Festiwal Roślin. Różnorodne rośliny doniczkowe prosto z hodowli zawitają w Turon Arenie. Będzie w czym wybierać!

W nadchodzącą sobotę i niedzielę odbędzie się już trzecia edycja targów roślin doniczkowych w Krakowie. Festiwal, który początkowo miał się odbyć w Hali Cracovia z powodu ulokowania uchodźców został przeniesiony do Tauron Areny. "Dziś rano dostaliśmy informację, iż w Hali Cracovia zostali rozlokowani uchodźcy z Ukrainy. Od rana działamy, aby wydarzenie odbyło się niezmienionej formie, dlatego przenosimy się na teren Tauron Areny Kraków na Małą Halę. Przygotowaliśmy dla Was dedykowany autobus, który spod Hali Cracovia o każdej pełnej godzinie, będzie woził pasażerów pod Tauron Arenę, a następnie wykonywał będzie kurs powrotny. Na autobusie znajdziecie napis "Festiwal Roślin". Termin i godziny pozostają bez zmian, czyli:- sobota (5 mara) - 8:00-20:00- niedziela (6 marca) - 10:00-18:00" - poinformowali organizatorzy.

UWAGA KRAKÓW‼️‼️ Dziś rano dostaliśmy informację, iż w Hali Cracovia zostali rozlokowani uchodźcy z Ukrainy. Od rana...

Opublikowany przez Festiwal Roślin Piątek, 4 marca 2022

Wydarzenie jest rajem dla wszystkich fanów naturalnego wystroju mieszkania. Na uczestników czekają różne odmiany roślin z hodowli, doniczki, a także eko nawozy i środki ochrony roślin niedostępne w zwykłych marketach.  

– Przez zimę odwiedziliśmy wielu ogrodników i zrobiliśmy co w naszej mocy, aby szalejąca inflacja nie odbiła się na naszych cenach. Zapraszamy wszystkich, aby po raz kolejny odwiedzili Festiwal Roślin i zobaczyli co przygotowaliśmy tym razem. Będzie bardzo dużo nowości – zapewnia Łukasz Olton, organizator Festiwalu Roślin.

rośliny
Różne odmiany roślin na festiwalu/ fot. organizatora

Podczas festiwalu zakupimy rośliny w konkurencyjnych cenach, tańsze niż w sklepach internetowych, o lepszej jakości niż w markecie. Każda z odmian będzie dostępna w hurtowych ilościach, więc będziemy mogli wybierać spośród wielu. Inaczej niż w sklepie, gdzie do wyboru mamy pojedyncze rośliny. Ceny zaczynają się już od 5 złotych!

rośliny
Rośliny do zakupu w konkurencyjnych cenach/ fot. organizatora

– Rośliny będą małe i duże. Każdy kto nas odwiedzi, znajdzie coś dla siebie. Niezależnie, czy ma to być monstera, którą postawimy na podłodze jako element wystroju mieszkania, nieduży kaktus, który będzie ozdobą naszego biurka w pracy, czy rośliny owadożerne, które cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem – dodaje organizator wydarzenia.

Targi roślin doniczkowych startują już w najbliższą sobotę o 8:00 w Tauron Arenie. Wstęp jest bezpłatny!

rośliny
Relacja z ostatnich targów roślin/ fot. organizatora
rośliny
Targi roślin/ fot. organizatora

Fot. organizatora

Kraków

Kraków - najnowsze informacje