czwartek, 22 lutego 2024 10:17

Karpacki Oddział SG ma nowego Komendanta. Pochodzi z Suchej Beskidzkiej

Autor Patryk Trzaska
Karpacki Oddział SG ma nowego Komendanta. Pochodzi z Suchej Beskidzkiej

Z Suchej Beskidzkiej na kierownicze stanowisko w Karpackim Oddziale Straży Granicznej w Nowym Sączu. Dzisiaj (22 lutego) gen. bryg. SG Adama Jopka obejmie stanowisko Komendanta Głównego tamtejszego oddziału SG. Jest to ogromne wyróżnienie dla pochodzącego ze stolicy powiatu suskiego generała.

Wczoraj (21 lutego) miała miejsce oficjalna uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Komendant Główny SG gen. bryg. SG Robert Bagan wprowadził na to stanowisko swojego zastępcę oraz życzył mu powodzenia w wykonywaniu swoich obowiązków.

Nowy komendant zaczął dzisiaj oficjalnie pełnić swoje obowiązki.

Adam Jopek urodził się w Suchej Beskidzkiej. Jest absolwentem Wydziału Wojsk Zmechanizowanych Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu (promocja 1997 r.), Wojskowego Instytutu Historycznego Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie, Wyższego Kursu Obronnego Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie oraz Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, w zakresie tożsamości społeczno – kulturowej narodów Środkowego i Bliskiego Wschodu. Były oficer Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSWiA. W Straży Granicznej pełni służbę od 1999 roku, gdzie do maja 2013 r. wykonywał obowiązki służbowe w bezpośredniej ochronie granicy państwowej i kontroli ruchu granicznego w Karpackim Oddziale SG na kierunku polsko – słowackim w Piwnicznej – Zdroju oraz w Podlaskim Oddziale SG na kierunku polsko – białoruskim w Kuźnicy (maj 2013 – sierpień 2016). Jednocześnie na tych odcinkach był Pomocnikiem Pełnomocnika Granicznego. Brał udział w misji Agencji FRONTEX na granicy słowacko – ukraińskiej jak również w projektach realizowanych przez Agencję FRONTEX na granicy litewsko – białoruskiej.

źródło: Straż Graniczna

fot. Karpacki oddział Straży Granicznej

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka