czwartek, 2 września 2021 08:35

Kaufland dołącza do "sprytnych" sieci. Otworzy sklepy w niedzielę

Autor Marzena Gitler
Kaufland dołącza do "sprytnych" sieci. Otworzy sklepy w niedzielę

Kaufland dołącza do sieci, które wykorzystują lukę w ustawie, otworzyły swoje sklepy w niedziele. Od 5 września otworzy niektóre swoje markety.

Niektóre sklepy Kaufland od 5 września będą otwarte w niedziele niehandlowe. Sieć dołącza do sieci Żabka, Dino, Lewiatan, Intermarche (i Bricomarche), ABC, Delikatesy Centrum, Stokrotka Express, Biedronka, a ostatni również Lidl, które korzystają z tzw. wyjątku pocztowego. Pozwala on otworzyć placówkę, w której można nadać i odebrać paczkę również w niedziele.

Co ciekawe, usługa odbierania i nadawania paczek dostępna jest w Kauflandzie od już marca 2020 roku. Pod koniec maja sieć podsumowała, że klienci nadali i odebrali w sklepach Kaufland już ponad 71 tys. paczek. Poinformowała też, że usługa dostępna dotąd w wybranych miejscach, dostępna będzie we wszystkich 227 sklepach sieci.

Dopiero teraz jednak zdecydowała się otworzyć wszystkie sklepy również w niehandlowe niedziele. Nic dziwnego. taka decyzja często spotyka się z oporem pracowników, jak widać udało się to wynegocjować.

- W związku z nieustannie rosnącą liczbą placówek otwieranych w niedziele przez konkurencję sieci handlowe nieprowadzące handlu siedem dni w tygodniu znajdują się w mniej korzystnej sytuacji oraz są narażone na utratę klientów. Z tego też względu Kaufland, jako jeden z ostatnich uczestników rynku, podjął decyzję o otwarciu wybranych sklepów także w niedziele niehandlowe, począwszy od 05.09. Będą to placówki wyłącznie w miejscowościach, w których konkurencja już prowadzi sprzedaż we wszystkie dni tygodnia. Mamy nadzieję, że zmiana, dzięki której nasi klienci przez cały tydzień będą mieli dostęp do szerokiej oferty produktów, wpłynie pozytywnie na komfort robienia zakupów - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Maja Szewczyk, dyrektorka działu komunikacji korporacyjnej sieci Kaufland w Polsce.

Polska

Polska - najnowsze informacje