środa, 25 września 2019 16:03

Kęty: Stacja wytrzymała tylko 51 dni. Szukamy świadków zdarzenia

Autor Anna Piątkowska-Borek
Kęty: Stacja wytrzymała tylko 51 dni. Szukamy świadków zdarzenia

W Kętach (powiat oświęcimski) wandale zniszczyli stację napraw rowerów, która służyła nie tylko rowerzystom, ale również inwalidom i rodzicom małych dzieci.

– Zaledwie 51 dni – tak krótko mieszkańcy Kęt mogli korzystać ze stacji naprawy rowerów, zamontowanej wraz z parkową infrastrukturą w sierpniu – podaje Urząd Gminy w Kętach.

Wandale zniszczyli pompkę, która służyła nie tylko rowerzystom, ale i osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich czy też rodzicom maluchów wożonych w dziecięcych wózeczkach. Sprzęt służył naprawdę wielu użytkownikom.

– Siła, której użyto do wyrwania uchwytu pompki, musiała być bardzo duża. Można więc zakładać, że wandale to osoby dorosłe lub starsi nastolatkowie. Pewne jest to, że wykazali się kompletnym brakiem wyobraźni, skrajną bezmyślnością i absolutną głupotą – informują urzędnicy.

Jeżeli byłeś świadkiem zdarzenia i widziałeś, kto zniszczył stację napraw – zgłoś ten fakt policjantom z kęckiego komisariatu (33 845-33-22) lub kęckiej Straży Miejskiej (33 845-20-47). Nie pozwólmy wandalom na bezkarność!

fot. UG Kęty

Oświęcim - najnowsze informacje