czwartek, 3 lutego 2022 06:46

Kiedy powrót dzieci do szkół? Padła konkretna data

Autor Marzena Gitler
Kiedy powrót dzieci do szkół? Padła konkretna data

Minister Edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział, że przewiduje wcześniejszy powrót dzieci do nauki stacjonarnej w pięciu województwach. Wśród nich jest Małopolska. Padła konkretna data.

O powrocie do nauki stacjonarnej minister Czarnek pytany był wczoraj na antenie TVP INFO. Szef MEiN przypomniał, że nadal 1,6 mln dzieci z klas I-IV uczy się stacjonarnie. Zapowiedział, że ci uczniowie, którzy uczą się zdalnie i nie są na feriach zimowych, wrócą do szkół najpóźniej 28 lutego.

Jeszcze wcześniej do szkół mogą wrócić uczniowie z Małopolski, w której dwutygodniowa przerwa zimowa zakończyła się 30 stycznia. - Natomiast zastanawiamy się i przyglądamy się tym pięciu województwom, które skończyły ferie z końcem stycznia i miałyby najdłuższy okres nauki zdalnej. Jeśli będą takie warunki pandemiczne, to pozwolimy wrócić do nauki stacjonarnej wcześniej, niż z końcem lutego - stwierdził minister edukacji. Decyzja jest jednak uzależniona od przebiegu V fali. - Gdyby rzeczywiście było tak, że za tydzień będzie ten szczyt V fali, w zależności od tego, jak jeszcze on będzie się kształtował, to widzimy możliwość szybszego przywrócenia nauki stacjonarnej w klasach V-VIII i w szkołach ponadpodstawowych, zwłaszcza w tych pięciu województwach, które najwcześniej miały ferie, czyli w styczniu - dodał minister edukacji.

Przypomnijmy, wraz z Małopolską ferie rozpoczęły się w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Od 22 stycznia do 6 lutego na feriach są uczniowie z woj. podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego. Od 29 stycznia do 13 lutego - uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego, a od od 12 do 27 lutego będą mieli ferie uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego.

fot. screen  YouTube UG Lipniki,

Polska

Polska - najnowsze informacje