czwartek, 15 czerwca 2023 11:51

Kiedy je zobaczyli, natychmiast zatrzymali radiowóz. W ruch poszły kanapki i woda

Autor Mirosław Haładyj
Kiedy je zobaczyli, natychmiast zatrzymali radiowóz. W ruch poszły kanapki i woda

W środę (15 czerwca) strażnicy miejscy interweniowali w sprawie psów, które bezpańsko przechadzały się ul. Za Górą.

Wczoraj, patrolując ul. Za Górą, strażnicy miejscy zauważyli dwa małe psy błąkające się po ulicy.

-Wyglądały na zmęczone i zagubione i co równie ważne, wlepiały w nas swoje ślepia tak, że nie sposób było się nimi nie zainteresować. Ponieważ na ulicy panował duży ruch, zatrzymaliśmy radiowóz z włączonymi ostrzegawczo sygnałami świetlnymi i podeszliśmy do wędrownego duetu. Większy z nich, jak się później okazało mama, nie odstępował na krok mniejszego (btw skóra ściągnięta z tego większego) – a mimo to, bez większych trudności udało się je odciągnąć w bezpieczne miejsce, a nawet namówić do zjedzenia kanapki i przepicia jej wodą -relacjonują strażnicy i dodają:

- Jeszcze korzystniejszy zwrot wydarzeń nastąpił chwilę później, wtedy, gdy przypomnieliśmy sobie, że bardzo podobne psy widzieliśmy niedawno na jednej z posesji, gdzie przeprowadzaliśmy kontrolę w zakresie prowadzenia gospodarki wodno-ściekowej. Podejrzenia okazały słuszne, dzięki czemu pieski resztę dnia spędziły już w swoim domu.

Na koniec strażnicy przeprowadzili rozmowę z właścicielem zwierząt na temat lepszego zabezpieczenia posesji, dając mu do zrozumienia, że taka sytuacja nie może się powtórzyć nigdy więcej.

Inf.: Straż miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka