poniedziałek, 11 marca 2024 06:17

Kiedy w środku nocy zobaczył ich operator monitoringu, od razu skierował na miejsce patrol

Autor Mirosław Haładyj
Kiedy w środku nocy zobaczył ich operator monitoringu, od razu skierował na miejsce patrol

W nocy z soboty na niedzielę (10 marca) straż miejska interweniowała w sprawie dwóch mężczyzn, którzy malowali farbą w sprayu po murze przy al. Mickiewicza, a ul. Piłsudskiego.

W środku nocy (dokładnie o 00:50) operator monitoringu przekazał informację dyżurnemu straży miejskiej o dwóch mężczyznach. Zauważeni malowali farbą w sprayu po murze przy al. Mickiewicza, a ul. Piłsudskiego.

-Zanim strażnicy dojechali pod wskazany adres, sprawcy zaczęli oddalać się w kierunku ul. Krupniczej. Przemieszczali się jednak w zasięgu kamer, dlatego operator monitoringu cały czas miał ich na oku. Z kolei dyżurny, przewidując, jaki może być dalszy przebieg interwencji, skierował w rejon drugi patrol

-relacjonują strażnicy miejscy i dodają:

-Finałowa część interwencji rozegrała się w rejonie ul. Dolnych Młynów, ul. Czystej i ul. Skarbowej. To właśnie tam strażnicy odcięli grafficiarzom drogę ucieczki i ujęli ich.

Gdy strażnicy czekali na policję, odkryto jeszcze dwa świeże graffiti przy ul. Krupniczej. Miejsce, na którym powstał malunek przy ul. Piłsudskiego, wpisane jest do Gminnej Ewidencji Zabytków oraz widnieje w Wojewódzkim Rejestrze Zabytków.

Sprawą zajmują się policjanci.

Inf.: SM

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka