piątek, 9 października 2020 21:26

Kielce. Ognisko zakażenia i seria śmierci wśród duchownych

Autor Marzena Gitler
Kielce. Ognisko zakażenia i seria śmierci wśród duchownych

Ognisko koronawirusa wykryto w domu księży emerytów w Kielcach. Okazało się, że spośród ostatnio zmarłych pięciu księży seniorów, trzech było zarażonych.

Jak informuje ksiądz Mirosław Cisowski, rzecznik diecezji kieleckiej, zakażonych jest 34 kapłanów i kilka osób z personelu, w tym osoby świeckie. W ostatnich dniach zmarło pięciu kapłanów, którzy tam mieszkali. Jest już potwierdzenie, że trzej miało też koronawirusa - powiedział.

Obecnie w Domu Księży Emerytów przebywa ponad 60 kapłanów. Z tych, którzy chorują, większość czuje się dobrze. Są pod stałą opieką medyczną.

-Dom jest zamknięty dla osób z zewnątrz. Zamknięta jest również kaplica, w której codziennie odprawiana była msza święta. Chorzy księża są odizolowani, każdy przebywa w pokoju z łazienką. Ważne jest to, że dalej działa kuchnia, ponieważ żadna z pracujących tam osób nie jest zakażona. Posiłki są przygotowywane na miejscu - wyjaśnia ksiądz Mirosław Cisowski. - Oczywiście jesteśmy w kontakcie z sanepidem i stosujemy się do jego wytycznych, przestrzegając reżimu sanitarnego - podkreśla ksiądz Mirosław Cisowski.

fot. pixabay.com

Polska

Polska - najnowsze informacje