niedziela, 17 stycznia 2021 09:31

Kilometry dla Moniki pod Kasprowym

Autor Marzena Gitler
Kilometry dla Moniki pod Kasprowym

Policjanci z Zakopanego włączyli się do akcji pomocy dla Moniki Durak, mieszkanki powiatu wielickiego poszkodowanej w wypadku. Wyzwanie zainaugurowali policjanci w Wieliczki i akcja zatacza coraz większe kręgi. Teraz trafiła w Tatry.

Challenge ,,Kilometr dla Moniki ’’, to akcja mająca na celu wsparcie leczenia i rehabilitacji 28- letniej Moniki Durak, która w połowie listopada uległa wypadkowi drogowemu. Akcja zapoczątkowana przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce, bardzo szybko zyskała odzew, dzięki czemu kolejne jednostki Policji ale także inne instytucje włączyły się w jej kontynuację, aby wesprzeć mieszkankę powiatu wielickiego. O akcji i jak można wspomóc zakup protesy i koszta rehabilitacji Moniki pisaliśmy tu:

Wieliczka. Challenge dla Moniki
Wieliccy policjanci zainaugurowali chellenge - wyzwanie, którego celem jest pomoc. Zrobili to dla poszkodowanej w wypadku Moniki Durak, które w wyniku obrażeń straciła nogę. Nominowali też kolejne osoby i instytucje do włączenia się w pomoc dla 28-latki.

Wyzwanie podjęły m.in. Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce, Wielicka Mediateka, Anna Kowal oraz Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.  

Kopalnia Soli w Wieliczce nominowała Adama Czerwińskiego, który do akcji zaprosił całą grupę biegaczy.

Challenge dotarł także na północ Polski, aż do Świnoujścia, gdzie swój kilometr dla Moniki pokonali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu na czele z Komendantem Miejskim Policji w Świnoujściu, insp. Grzegorzem Śrekiem, a także załoga promu Polonia linii Unity Line wraz z kpt. Grzegorzem Bordychem.

Tatrzańscy funkcjonariusze bez wahania podjęli wyzwanie, które otrzymali od Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i włączyli się do akcji „Kilometr dla Moniki”, przemierzając jeden z najpiękniejszych szlaków tatrzańskich w rejonie Kasprowego Wierchu i wspomagając zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Moniki.

Komendant Powiatowy Policji w Zakopanem – inspektor Piotr Dziekanowski, po wykonaniu zadania nominował do akcji „Kilometr dla Moniki”: Policjantów z Myślenic, Żołnierzy z Wojskowego Ośrodka Szkoleniowego-Kondycyjnego Lotników w Kościelisku oraz Policjantów z Sopotu, czyli stróżów prawa z drugiego końca Polski.

Do wypadku, w którym ucierpiała Monika doszło 17 listopada b.r., w miejscowości Niegowić. Poszkodowana została w nim 28-letnia mieszkanka tej miejscowości. Pisaliśmy o tym tu:

Monika walczy o powrót do zdrowia. Jak jej pomóc?
Wypadek przekreślił dotychczasowe plany na przyszłość młodej mieszkanki powiatu wielickiego. Możemy pomóc jej w rehabilitacji. Jak to zrobić?

Kolejne nominacje przyczynią się niewątpliwie do zebrania pieniędzy, potrzebnych na powrót do zdrowia 28- latki. Pomóc można też wpłacając pieniądze na zbiórkę:

By móc ponownie stanąć na nogi - pomoc dla Moniki, która straciła nogę w wypadku | zrzutka.pl
Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Monika jak każda młoda kobieta miała wiele planów na przyszłość, wiele marzeń. Jedno z nich spełniło się we wrześniu tego roku – została cudowną Żoną Daniela. Na co dzień realizowała się, pracując w lokalnym przedszkolu. Poświęcała swój cza…
Podhale

Podhale - najnowsze informacje