piątek, 4 grudnia 2020 12:07

Wieliczka. Challenge dla Moniki

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Challenge dla Moniki

Wieliccy policjanci zainaugurowali chellenge - wyzwanie, którego celem jest pomoc. Zrobili to dla poszkodowanej w wypadku Moniki Durak, które w wyniku obrażeń straciła nogę. Nominowali też kolejne osoby i instytucje do włączenia się w pomoc dla 28-latki.

17 listopada b.r., w miejscowości Niegowici, doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Poszkodowana została w nim 28-letnia mieszkanka Niegowici. Pisaliśmy o tym tu:

Monika walczy o powrót do zdrowia. Jak jej pomóc?
Wypadek przekreślił dotychczasowe plany na przyszłość młodej mieszkanki powiatu wielickiego. Możemy pomóc jej w rehabilitacji. Jak to zrobić?

Kobietę czeka teraz długie i kosztowne leczenie a także zakup protezy. Do zbiórki pieniędzy włączyła się rodzina oraz liczni mieszkańcy powiatu wielickiego. Niestety koszty związane z leczeniem znacznie przewyższają zdolności finansowe rodziny, dlatego Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce, podinsp. Mirosław Strach zainicjował akcję pod nazwą ,,Kilometr dla Moniki’’, która poprzez kolejne nominacje zachęci inne osoby do włączenia się w zbiórkę pieniędzy.

1 grudnia b.r. odbyła się inauguracja akcji. Do challengu przystąpili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, Komendant Powiatowy Policji w Wieliczce podinsp. Mirosław Strach, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce, podinsp. Agnieszka Burzec Czesak, komendanci komisariatów w Gdowie i Niepołomicach, kom. Krzysztof Mistarz, asp. szt. Piotr Michniak, podinsp. Józef Gajewski, kom. Maciej Onyszko oraz brat Moniki mł. asp. Łukasz Morajka z komisariatu w Gdowie.

Policjanci po pokonaniu symbolicznego jednego kilometra wsparli zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na rehabilitację 28-latki, oraz nominowali kolejne osoby i instytucje do wyzwania: Komendę Powiatową Policji w Brzesku, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieliczce, Kopalnię Soli ,,Wieliczka’’, Annę Kowal wraz z współpracownikami (koordynatorkę wielu akcji charytatywnych na terenie powiatu wielickiego).

Monikę Durak można wspomóc na:

By móc ponownie stanąć na nogi - pomoc dla Moniki, która straciła nogę w wypadku | zrzutka.pl
Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Monika jak każda młoda kobieta miała wiele planów na przyszłość, wiele marzeń. Jedno z nich spełniło się we wrześniu tego roku – została cudowną Żoną Daniela. Na co dzień realizowała się, pracując w lokalnym przedszkolu. Poświęcała swój cza…
Nie cofnę czasu, ale mogę odzyskać swoje dawne życie!
To nie tak miało wyglądać... Byłam taka szczęśliwa. Czułam, że jestem właśnie tam, gdzie powinnam być, a teraz to wszystko nie ma już znaczenia. Są zdarzenia, których konsekwencje zostają z nami już na zawsze. Odciskają piętno, którego nie sposób się pozbyć....

zobacz też:

Gdów. Remont w Urzędzie Gminy. Co tam powstanie?
W Urzędzie Gminy trwają prace związane z rozbudową budynku. Inwestycja ma pomóc osobom niepełnosprawnym.
Wieliczka. Nie będzie budowy mostu na Serafie?
Wieliczka nie otrzymała dofinansowania na budowę mostu na Serafie w Kokotowie. Inwestycja ma strategiczne znaczenie dla powstającej w pobliżu bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Wieliccy Mikołaje w akcji! Możesz zostać jednym z nich!
W Wieliczce i całym powiecie wielickim jeszcze do 5 grudnia można dołączyć do wielkiej akcji mikołajkowej, której inicjatorkami są znana z innych podobnych wydarzeń charytatywnych Anna Kowal z Wieliczki oraz Monikia Jarmołowska. Jak można to zrobić?
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje