poniedziałek, 8 lutego 2021 17:14

Kim były ofiary pożaru w Zakopanem?

Autor Mirosław Haładyj
Kim były ofiary pożaru w Zakopanem?

W zgliszczach spalonej willi śledczy znaleźli ciała dwóch osób, których tożsamość na razie nie jest znana. W niezabezpieczonym przez właścicieli budynku nocowali bezdomni, którzy mogli przyczynić się do powstania pożaru. Wyjaśnieniem okoliczności sprawy już zajmują się śledczy.

W niedzielę nad ranem w Zakopanem przy ul. Jagiellońskiej w opuszczonym budynku wybuchł pożar. Akcja gaśnicza trwała do godziny 9:00, a ulica była zablokowana. W jej trakcie ratownikom z budynku udało się wyprowadzić trzy bezdomne osoby, które w nim nocowały. Poszkodowani trafili do zakopiańskiego szpitala, gdzie udzielana była im pomoc medyczna.

Po ugaszeniu i oddymieniu budynku na poddaszu w zgliszczach znaleziono ciała dwóch osób. Na miejscu pracowali śledczy pod nadzorem prokuratora, których zadaniem będzie ustalenie tożsamości ofiar, przeprowadzenie oględzin pogorzeliska oraz ustalenie jego przyczyn.

Czytaj również:

Tragiczny pożar w Zakopanem. Nie żyją dwie osoby
Dwie osoby zginęły, a dwie kolejne trafiły do szpitala. To efekt tragicznego pożaru, do którego doszło w centrum Zakopanego [/informacje/podhale]. Pożar zabytkowej willi „Borek” przy ul. Jagiellońskiej, w której przed laty mieszkał i tworzył artysta Władysław Hasior, wybuchł rano. W niszczejącym bu…

Inf.: KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje