niedziela, 7 lutego 2021 10:40

Tragiczny pożar w Zakopanem. Nie żyją dwie osoby

Autor Aleksandra Tokarz
Tragiczny pożar w Zakopanem. Nie żyją dwie osoby

Dwie osoby zginęły, a dwie kolejne trafiły do szpitala. To efekt tragicznego pożaru, do którego doszło w centrum Zakopanego.

Pożar zabytkowej willi „Borek” przy ul. Jagiellońskiej, w której przed laty mieszkał i tworzył artysta Władysław Hasior, wybuchł rano. W niszczejącym budynku od lat chronili się bezdomni. Prawdopodobnie to właśnie oni zaprószyli ogień.

Pożar gasiło 14 zastępów PSP i OSP. Akcja gaśnicza trwała do godziny 9.00. W jej trakcie ratownikom z budynku udało się wyprowadzić trzy bezdomne osoby, które w nim nocowały. Poszkodowani trafili do zakopiańskiego szpitala, gdzie udzielana jest im pomoc medyczna. Strażacy, po otrzymaniu informacji, wedle której w budynku mógł przebywać ktoś jeszcze, po przeszukaniu zadymionych pomieszczeń,  na poddaszu w zgliszczach odnaleźli ciała dwóch osób.  

Na miejscu pracowali śledczy pod nadzorem prokuratora, których zadaniem jest ustalenie tożsamości ofiar, przeprowadzenie oględzin pogorzeliska oraz ustalenie jego przyczyn.

Zakopane: W styczniu wystawiono turystom 672 mandaty karne za brak maseczki
Policja przypomina, że nadal mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych oraz zachowania dystansu społecznego. Szczególnie w weekendy tatrzańscy policjanci obserwują jak turyści nagminnie lekceważą obowiązek zakrywania ust i nosa. Na każde takie zachowanie funkcjonariusze reag…

W niszczejącej zabytkowej willi przy ul. Jagiellońskiej wybudowanej 1897 r. w stylu zakopiańskim od lat gromadzili się bezdomni.

fot: Małopolska Policja

Podhale

Podhale - najnowsze informacje