wtorek, 16 kwietnia 2024 11:44

Klasyczna kradzież. Wyrwał seniorce torebkę, ale miał pecha...

Autor Katarzyna Domagała
Klasyczna kradzież. Wyrwał seniorce torebkę, ale miał pecha...

W Krakowie, w jednym z parków, doszło do bardzo popularnej kradzieży. Złodziej zaatakował seniorkę i wyrwał jej torebkę. Miał jednak pecha, ponieważ, jak się okazało, zdarzenie zauważył policjant, który tego dnia miał wolne.

Krakowska policja poinformowała, że 11 kwietnia w jednym z parków na krakowskim Prokocimiu doszło do kradzieży rozbójniczej.

Starsza kobieta siedziała na ławce w parku, gdy podszedł do niej nieznany mężczyzna i wyrwał jej torebkę. Pokrzywdzona zaczęła wołać o pomoc, podczas gdy napastnik już uciekał z łupem. Akcja przybrała na sile, ponieważ na jego drodze stanęła przypadkowa kobieta, która próbowała go powstrzymać. Napastnik uderzył ją w głowę i kobieta upadła, a mężczyzna kontynuował ucieczkę.

Okazało się, że w pobliżu przechodził asp. szt. Adam Garncarz Zastępca Dyżurnego Komisariatu V Policji w Krakowie, który tego dnia był w czasie wolnym od służby. Policjant natychmiast ruszył w pogoń i już po krótkim pościgu dogonił i ujął sprawcę. Patrol policji zatrzymał nietrzeźwego, 32-letniego mieszkańca Krakowa, który trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano dozór policji.

Źródło: Policja Kraków

Fot.: Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka