czwartek, 25 lutego 2021 14:02

Klucze. Groźny pożar domu rodzinnego. Trwa zbiórka na odbudowę dachu

Autor Wiktoria Mitura
Klucze. Groźny pożar domu rodzinnego. Trwa zbiórka na odbudowę dachu

Wczoraj w Kluczach doszło do groźnego pożaru domu jednorodzinnego. Rodzina straciła dach nad głową. Mieszkańcy gminy zorganizowali już dla nich zbiórkę.

Przy ulicy Bolesławskiej w Kluczach doszło wczoraj do wybuchu pożaru. Gasiły go cztery zastępy strażaków: trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej - z Kwaśniowa, Bydlina i Ryczówka – oraz olkuska jednostka Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy opanowali pożar, ale dach domu został całkowicie strawiony ogniem. Dzisiaj strażacy z OSP w Kluczach zabezpieczą dom plandekami do czasu rozpoczęcia prac budowlanych związanych z odbudową dachu.

Mieszkańcy zniszczonego domu otrzymali już pomoc kwaterunkową zapewnioną przez wójta gminy Klucze – do czasu przygotowania mieszkania zastępczego rodzina została zakwaterowana w obiekcie hotelarskim w Jaroszowcu. Pomoc zorganizowali także mieszkańcy - od wczoraj na stronie internetowej zrzutka.pl, można wpłacać datki na pomoc poszkodowanej w pożarze rodzinie z Klucz.

Osoby, które chcą dołączyć się do zbiórki, mogą zrobić to przez stronę zrzutka.pl - link do strony i celu zbiórki pod nazwą „Odbudowa domu dla rodziny z Klucz”.

info i foto: UG Klucze

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka