piątek, 7 maja 2021 08:25

Dziś kolejna, czwarta operacja nastolatka z Mucharza, który dokonał próby samospalenia

Autor Mirosław Haładyj
Dziś kolejna, czwarta operacja nastolatka z Mucharza, który dokonał próby samospalenia

Chłopiec ma poparzone 70 procent powierzchni ciała i przebywa na intensywnej terapii. Wciąż nie są znane motywy jego czynu.

Jak informowaliśmy wcześniej, 4 maja w południe we wsi Mucharz (powiat wadowicki). 15-letni chłopak oblał się benzyną i podpalił. Poszkodowany piętnastolatek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Dziecięcego Szpitala w Krakowie Prokocimiu.

Rzecznik Prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Katarzyna Pokorna-Hryniszyn poinformowała nas, że jego stan pozwolił na przeprowadzenie kolejnej, czwartej już, operacji:

– W tym momencie chłopiec po raz kolejny jest na bloku operacyjnym. Wczoraj miał kilkugodzinną operację.

Przeprowadzone zabiegi mają na celu ratowanie skóry nastolatka, który ma poparzone 70% ciała (w tym twarz od połowy w dół). Wczorajsza operacja rozpoczęła się rano, a chłopiec dopiero około 14 wrócił na intensywną terapię. W najbliższych godzinach nie są planowane kolejne zabiegi, aby organizm mógł się zregenerować.

Lekarze wciąż oceniają jego stan jako poważny, wciąż przebywa na intensywnej terapii. Na obecną chwilę nie są znane motywy działania piętnastolatka.

Czytaj również:

Trwa trzecia operacja 15-latka, który oblał się benzyną i podpalił
Chłopiec ma poparzone 70 procent powierzchni ciała i przebywa na intensywnej terapii. Do zdarzenia doszło 4 maja w południe we wsi Mucharz (powiat wadowicki). 15-letni chłopak oblał się benzyną i podpalił. Na miejscu zjawili się: zastęp ochotników z OSP Mucharz, strażaków zawodowych z JRG Wadowice …

Inf.: Szpital w Prokocimiu
Fot.: Photo by Arseny Togulev on Unsplash

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje