czwartek, 6 maja 2021 08:38

Trwa trzecia operacja 15-latka, który oblał się benzyną i podpalił

Autor Mirosław Haładyj
Trwa trzecia operacja 15-latka, który oblał się benzyną i podpalił

Chłopiec ma poparzone 70 procent powierzchni ciała i przebywa na intensywnej terapii.

Do zdarzenia doszło 4 maja w południe we wsi Mucharz (powiat wadowicki). 15-letni chłopak oblał się benzyną i podpalił. Na miejscu zjawili się: zastęp ochotników z OSP Mucharz, strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz JRG Sucha Beskidzka, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji. Poszkodowany piętnastolatek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Dziecięcego Szpitala w Krakowie Prokocimiu.

🚨 Alarm: 15/21 📆 Data: 04.05.2021r. 12:32 godz. 📌 Miejsce: Mucharz ℹ️ Zdarzenie: miejscowe zagrożenie ℹ️ Działania:...

Opublikowany przez OSP Mucharz Wtorek, 4 maja 2021

W placówce przeszedł już dwie operacje. Pierwsza z nich odbyła się zaraz po przetransportowaniu go do Prokocimia i była rotującą życie. Druga odbyła się wczoraj.

Jak poinformował nas Rzecznik Prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, w dniu dzisiejszym rozpoczęła się trzecia operacja:

W tym momencie jest na stole operacyjnym, także więcej informacji nie jestem w stanie udzielić. Cieszymy się, że przeżył tę dobę i jego stan pozwolił na przeprowadzenie kolejnej operacji.

Lekarze ocenili stan jego życia jako skrajnie ciężki. Chłopiec ma poparzone 70 proc. powierzchni ciała i przebywa na intensywnej terapii. Na obecną chwilę nie są znane motywy działania piętnastolatka.

Inf.: polsatnews
Fot.: Autorstwa mamik / fotopolska.eu, CC BY-SA 3.0

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje