niedziela, 23 stycznia 2022 19:05

Kolejny przejaw głupoty. „Hailowała” pod bramą obozu Auschwitz

Autor Tomasz Stępień
Kolejny przejaw głupoty. „Hailowała” pod bramą obozu Auschwitz

To nie pierwszy taki wypadek, ale każdy z nich bulwersuje tak samo mocno. Tym razem skrajną głupotą popisała się para z Holandii. Kobieta hailowała pod bramą z napisem „Arbeit Macht Frei”, a jej mąż robił zdjęcia. Zostali zauważeni przez straż muzealną. I to dopiero początek ich kłopotów.

Dziś (23 stycznia) tuż przed godziną 13 policjanci zostali powiadomieni przez Straż Muzealną byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau o ujęciu zagranicznej turystki w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa propagowania nazizmu.

– Funkcjonariusze natychmiast udali się do muzeum, gdzie przejęli 29-letnią obywatelkę Holandii. Kobieta oraz jej 30-letni mąż trafili do oświęcimskiej komendy Policji – relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, Oficer Prasowy KPP w Oświęcimiu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, że kobieta na tle bramy z napisem „Arbeit Macht Frei” pozowała do zdjęcia wykonując gesty pozdrowienia hitlerowskiego. Zdjęcia wykonywał jej 30-letni mąż. Został on przesłuchany jako świadek.

Późnym popołudniem na podstawie zebranych dowodów podejrzanej został przedstawiony zarzut propagowania nazizmu. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu. Jak tłumaczyła, miał to być tylko głupi żart.

Za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Fot: Małopolska Policja

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje