czwartek, 23 marca 2023 12:07

Kolorowe przedszkole powstanie w Pawlikowicach

Autor Marzena Gitler
Kolorowe przedszkole powstanie w Pawlikowicach

W Wieliczce zatwierdzono koncepcję budynku nowego przedszkola. Budynek, który pomieści 175 dzieci powstanie w Pawlikowicach.

Wieliczka to gmina, które bardziej intensywnie się rozwija, jeśli chodzi o liczbę mieszkańców. Na nowych osiedlach bloków mieszkania kupują przybysze z Krakowa. Kwitnie też budownictwo jednorodzinne. Nic dziwnego, że najbardziej potrzebna jest budowa nowych szkół i przedszkoli.

Nowe przedszkole dla 175 dzieci powstanie w Pawlikowicach. 14 marca na spotkaniu, w którym udział wzięli: Agnieszka Szczepaniak - zastępca Burmistrza ds. Społecznych, Elżbieta Sendor -radna Rady Miejskiej, Piotr Krupa - zastępca Burmistrza ds. Inwestycji oraz Jolanta Sobol - dyrektor Wydziału Inwestycji, zatwierdzona została koncepcja budynku.

Nowe przedszkole będzie się mieścić w parterowym budynku. Znajdą się w nim sale dla 7 oddziałów, każda z oddzielną łazienką i pomieszczeniem magazynowym oraz wyjściem na plac zabaw, kuchnia, jadalnia, pomieszczenia gospodarcze i administracyjne oraz gabinet logopedy.  

Na dokumentację techniczną wraz z pozwoleniem na budowę nowego przedszkola samorządowego w Pawlikowicach zaplanowano w budżecie Gminy Wieliczka 140 tys. zł., co pozwoli na dokonanie niezbędnych formalności proceduralno - projektowych. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, a w kolejnym ruszy budowa inwestycji.

fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka