poniedziałek, 12 lipca 2021 10:41

Komputer stacjonarny czy laptop - co wybrać do nauki zdalnej?

Autor Artykuł sponsorowany
Komputer stacjonarny czy laptop - co wybrać do nauki zdalnej?

Miniony rok po raz kolejny zmusił rodziców do zaaranżowania szkolnych klas w domowym zaciszu. Zdalne nauczanie stało się jedynym sposobem na kontynuację nauki w sposób nieodbiegający od narzuconych niemal wszędzie zasad bezpieczeństwa. Nie każda rodzina miała na stanie domowym odpowiedni sprzęt, dlatego też spora grupa osób ruszyła na zakupy. Co jednak wybrać? Czy lepszy będzie laptop, czy może komputer stacjonarny?

Decyzje o rozpoczęciu nauki zdalnej stały się jednocześnie zarzewiem do podnoszenia kwestii związanych ze sprzętem komputerowym, który faktycznie będzie mógł stanąć na wysokości zadania i w tym przejściowym okresie stanie się dla dzieci prawdziwym udogodnieniem i naukową pomocą. Zasadniczo kwestia dotyczy tego, czy lepszym rozwiązaniem dla dziecka będzie komputer stacjonarny czy też może o wiele lepiej sprawdzi się laptop. Trzeba przyznać, że również w tej materii trudno odpowiedzieć na pytanie jednoznacznie. Wiele zależy od indywidualnych warunków, które trzeba i warto mieć na względzie przed zakupem idealnego sprzętu.

Zalety komputerów stacjonarnych w trakcie nauki zdalnej

Z całą pewnością komputery stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. To urządzenia, z których korzystamy zawodowo lub z powodów mniej lub bardziej praktycznych. Nieco inaczej jednak należy oceniać sprzęt, gdy w grę wchodzi zdalna nauka i perspektywa, w której nasze dziecko spędza przed komputerem kilka godzin dziennie. Stanowisko do nauki powinno być przede wszystkim wygodne i przygotowane na wytężoną pracę.

Komputer stacjonarny to fantastyczne rozwiązanie dla dzieci, które są przyzwyczajone do swojego stanowiska pracy i posiadają w pokoju miejsce, które faktycznie będzie mogło pełnić funkcję szkolnej ławki. W sprzedaży dostępne są komputery, które nie zajmują zbyt wiele miejsca, choć do największych zalet z pewnością należy fakt, że ich procesory są znacznie solidniejsze niż w przypadku komputerów mobilnych. Warto również podkreślić nieocenioną wartość komputerów stacjonarnych, a mianowicie fakt, że na ogół znajdują się na stołach lub biurkach i w związku z tym korzystanie z nich odbywa się w zgodzie z zasadami ergonomii, nie narażając dzieci na niewygodne pozycje w trakcie nauki. Komputery stacjonarne są wydajne, a w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń lub wyeksploatowania wystarczy jedynie wymienić konkretny element, a nie całe urządzenie. Być może minusem będzie fakt, że akcesoria w postaci kamerki należy kupić osobno.

Czy laptopy to lepsza opcja w przypadku nauki zdalnej?

Laptopy to z całą pewnością urządzenia, które mogą być nieocenionym wsparciem dla rodziców posiadających więcej niż jedno dziecko. Jeden komputer stacjonarny posiadający monitor najwyższej klasy może w takim przypadku okazać się niewystarczającym sprzętem. Laptopy to pewnego rodzaju udogodnienie, dzięki któremu będziemy mogli zorganizować idealne stanowiska pracy dla naszych pociech w osobnych pomieszczeniach tak, aby dzieci mogły się uczyć równolegle w komfortowych warunkach. Jego zasadniczą zaletą z pewnością jest obecność zintegrowanej kamerki oraz możliwość przemieszczania się w zależności od zaistniałych potrzeb. Na ogół posiadają także wbudowany głośnik oraz mikrofon, co w przypadku nauczania zdalnego ma dosyć spore znaczenie. Przed zakupem odpowiedniego sprzętu warto jednak skonsultować się z dziećmi oraz nauczycielem i zapytać, jakie są ich oczekiwania i czy na pewno pokrywają się one z naszą wizją zdalnej nauki.

Technologia - najnowsze informacje