czwartek, 20 sierpnia 2020 07:55

Komu zaufać wynajmując skrytki depozytowe?

Autor Głos 24
Komu zaufać wynajmując skrytki depozytowe?

Posiadasz ważne dokumenty, których boisz się trzymać w domu? Prowadzisz firmę i nie wiesz, w jaki sposób zabezpieczyć istotne papiery klienta? Zastanawiasz się, gdzie znaleźć odpowiednie miejsce na broń, na większe pieniądze, na wartościowe przedmioty? Trzymanie takich rzeczy w domu jest niebezpieczne, w firmie tym bardziej. Nie ufamy bankom, a w prywatne sejfy nie zawsze wierzymy. Idealną opcją, jaka cieszy się niezwykle dużym zainteresowaniem jest skrytka depozytowa i to właśnie nią konkretnie chcielibyśmy zająć się w tym artykule, skupiając uwagę na tym, jakiej firmie w tej kwestii powinniśmy zaufać.

Czym jest skrytka depozytowa?

Skrytka depozytowa jest to rodzaj sejfu, który wynajmuje się w odpowiednio przygotowanej do tego placówce, będącej działalnością skarbcową. W miejscu takim znajdują się indywidualne przedziały, w których to umieszczone są różnych wielkości skrytki, odpowiednio zamykane i zabezpieczane. Klienci, chcący skorzystać z takiego wynajmu, decydują się na odpowiednią skrytkę i na określony czas wynajmu, od którego uzależniona jest cena za taką usługę. W chwili obecnej korzysta z niej coraz większa grupa odbiorców. Mogą to być osoby pełnoletnie, będące zarówno osobami fizycznymi, prawnymi, jak również i jednostkami organizacyjnymi. Skrytkę może więc posiadać niemal każdy i w jej wnętrzu może być przechowywane absolutnie wszystko.

Co można otrzymać w skrytce?

Tak naprawdę wszystko, co tylko ma dla nas określoną wartość. Najważniejsze jest to, aby wybrać odpowiednią wielkość skrytki, by w jej wnętrzu można było zmieścić wszystko, czego tylko chcemy. Następnie koniecznym jest podpisanie umowy i uiszczenie odpowiedniej kwoty, zgodnie z cennikiem, jakie firma wynajmująca skrytki depozytowe posiada.

W ramach umowy, każdy klient otrzymuje regulamin, co do którego musi w pełni się zastosować. W regulaminie tym podane są wszelkie informacje odnośnie tego, co w takiej skrytce może się znaleźć. I tak, umieścić można w niej między innymi papiery wartościowe, ważne dokumenty, drogocenną biżuterię, dzieła sztuki, a także inne cenne przedmioty. Mogą to być również metale szlachetne, przedmioty kolekcjonerskie, czy pamiątki rodzinne. Czego zaś nie można w takim miejscu przechowywać? Z pewnością wykluczonym jest trzymanie wewnątrz między innymi substancji wybuchowych i radioaktywnych, narkotyków, przedmiotów, które pochodzą z przestępstw, czy też rzeczy, które mogą ulec zepsuciu. W przypadku, gdy w skrytce znajdzie się rzecz niedozwolona, firma wynajmująca skrytki depozytowe może klientowi wypowiedzieć umowę, jeśli okaże się, że działa on niezgodnie z zasadami regulaminu.

firma wynajmująca skrytki depozytowe w Warszawie

W jaki sposób można korzystać ze skrytek?

W momencie podpisania umowy, jeden klucz do skrytki otrzymuje klient, drugi z kolei jest w posiadaniu firmy oferującej takie krytki. Aby można było skrytkę otworzyć, potrzeba obecności dwóch kluczy, a więc podczas otwarcia jej, musi znajdować się i sam wynajmujący, a więc właściciel zawartości skrzynki i pracownik danej firmy. Zawsze każde otwarcie skrytki musi być w odpowiedni sposób udokumentowane. A co w przypadku, gdy klient zgubi kluczyk? Należy tutaj pamiętać o tym, że firmy specjalizujące się w takich usługach wynajmu, nie posiadają duplikatu kluczyków. W momencie więc, gdy dojdzie do zagubienia klucza, klient musi ponieść wszelkie koszty związane z otwarciem skrytki przez ślusarz, który zniszczy zamek czy rozpruje sejf.

Wybór odpowiedniej firmy

Jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno należy się skupić jest wybór firmy, która taki wynajem skrytek w swojej ofercie posiada. Najważniejsze jest tutaj bezpieczeństwo, bo przecież klient powierza temu miejscu zazwyczaj cały dorobek swojego życia. Są to wszelkie najważniejsze dokumenty, ważne pamiątki, istotne rzeczy. Wybierając więc daną firmę, należy spojrzeć na jej doświadczenie na rynku, na posiadane certyfikaty, na formę zabezpieczenia budynku i samych skrytek. Warszawa ma nam do zaoferowania naprawdę najwyższą jakość usług połączoną z pełnym zadowoleniem wszystkich klientów. Międzynarodowe doświadczenie w zakresie ochrony dóbr osobistych, bankowości i oczywiście bezpieczeństwa. Obowiązujący Certyfikat Instytutu Mechaniki Precyzyjnej, certyfikaty bezpieczeństwa przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. Godna zaufania placówka musi być nadzorowana przez Ministerstwo Finansów, musi spełniać wszelkie formalno prawne wymagania i normy etyczne. Tylko bowiem takie miejsce jest godne zaufania i to mu właśnie możemy powierzyć swoje pieniądze, dokumenty i cenne pamiątki.

Odpowiednia firma wynajmująca skrytki depozytowe musi zapewnić klientowi pełne bezpieczeństwo dóbr, jak również i danych osobowych. Najwyższa jakość, dodatkowo polisa ubezpieczeniowa i pełne zadowolenie wszystkich odbiorców.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje